22 березня 2013 року - Міжнародний день води в Рік ООН з міжнародної водної співпраці!

21.03.2013   15:52

 

Ми найбільше замислюємось про важливість води напередодні Міжнародного дня води, що відзначається 22 березня.  Цей день було запропоновано відзначати у 1992 році під час Конференції ООН з навколишнього середовища та розвитку. Головна мета відзначення Дня води -  привернути увагу до важливості доступу до питної води та сталого управління безцінним ресурсом.

Цього року питанню збереження водних ресурсів надано величезну роль, адже Генеральна Асамблея ООН оголосила 2013 рік Роком ООН з міжнародної водної співпраці (Резолюція A/RES/65/154) у грудні 2010 року. З огляду на це, Всесвітній день води у 2013 році  також присвячений цій темі.

 

Головним завданням Міжнародного року є збільшення рівня обізнаності щодо потенціалу співробітництва, а також проблем, що стоять перед водними ресурсами у зв‘язку зі збільшенням попиту на нього. Протягом року особливу увагу буде звернено на досвід успішної водної співпраці, а також визначено прогалини у водній освіті, водній дипломатії, транскордонному управлінні водою, фінансовому співробітництву, у національному та міжнародному законодавствах. Окрім цього буде встановлено взаємозв‘язок між проблематикою води та  Цілями розвитку тисячоліття  і наголошено на важливості реалізації зобов‘язань, що були прийняті країнами-членами під час Конференції ООН зі сталого розвитку (Ріо+20), та підтримання процесу формулювання нових цілей, що допоможуть розробити дійсно сталу систему управління водними ресурсами.

 

У порівнянні з іншими країнами, Україна має сприятливі умови і достатньо великі запаси прісної води.   Разом з тим, залишається багато викликів, зверніть увагу на ці факти:

  •  Доступ до централізованої системи водопостачання мають жителі майже 100% міст, 87% селищ міського типу та лише 22% сіл.  
  •  На теперішній час близько 4,6 мільйонів населення у 261 міському поселенні, а саме у 161 місті та 100 селищах міського типу, отримують питну воду з місцевих джерел з відхиленням від нормативних вимог за фізико-хімічними показниками: загальна жорсткість, хлориди, сухий залишок, сульфати, фтор, загальне залізо, нітрати, аміак, марганець.
  • Жителі  102 населених пунктів отримують воду за графіком.  
  • 37,4 % мереж централізованого водопостачання перебувають в аварійному і ветхому стані.

Одним з проектів ПРООН в Україні, що працюють для подолання викликів, пов’язних з водою є проект «Кожна краплина має значення» - це спільний проект ПРООН та компанії «Кока-Кола», метою якого є підвищити рівень розуміння того, що водні ресурси планети обмежені, заохочувати населення до їх раціонального використання та залучити органи місцевого самоврядування /міські ради та організації громад до розв’язання проблем, пов’язаних з водними ресурсами в громадах.  Більше інформації про проект тут.

 

Вчора ПРООН провела прес-клуб з нагоди Міжнародного дня води, в ході якого обговорили головні виклики та перешкоди на шляху сталого розвитку водних ресурсів, а також міжнародні та українські стандарти якості води. Більше інформації тут.

 

Якщо Ви бажаєте долучитись до проведення Року ООН з міжнародної водної співпраці  і провести лекцію для групи студентів або школярів у Вашому місті - зв’яжіться з нами.  Ми допоможемо Вам підготуватись до лекції чи презентації, надішлемо публікації та відео проекту «Кожна краплина має значення».

 

Галина Смірнова, спеціаліст ПРООН/МПВСР з моніторингу та зв'язків

 


php shell download Hacklink Hack forumu

Muğla araç kiralama Entrümpelung firma Hack forum
#yasli Kamagra jelhttps://www.lifta20mg.com.tr/