2013 рік – Міжнародний рік водної співпраці

30.04.2013   14:40

 

         Генеральна Асамблея ООН оголосила 2013 рік – роком ООН з міжнародної водної співпраці – ключового фактору у подоланні бідності, соціальної та гендерної нерівності.

29 квітня 2013 року у приміщенні ЗОШ № 5 було проведено тренінг для учнів 5-6 класів загальноосвітніх шкіл Новограда-Волинського з питань раціонального використання водних ресурсів.

    

 

 Захід проведено відділом підтримки муніципальних ініціатив та інвестицій Новоград-Волинської міської ради спільно з Муніципальною програмою врядування та сталого розвитку, що впроваджується Програмою розвитку ООН. 

         Новоград-Волинський є активним учасником проекту «Кожна краплина має значення» - спільного проекту ПРООН та компанії «Кока-Кола» (за підтримки ТМ «BonAqua», метою якого є підвищити рівень розуміння того, що водні ресурси планети обмежені, заохочувати населення до їх раціонального використання та залучити органи місцевого самоврядування /міські ради та організації громад до розв’язання проблем, пов’язаних з водними ресурсами в громадах.

 У світі 3,5 млн. людей помирають через низьку якість води, неналежну санітарію та гігієну. Як може світ краще спрацювати для збереження води? Що таке чиста питна вода? Про ці та інші актуальні питання йшлося під час заходу. Школярі дізналися, що в світі 2 з 10 людей не мають доступу до безпечної води; 780 млн. жителів планети не мають доступу до чистої води.

 

В Україні сьогодні 19% прісної води непридатні для споживання. Згідно аналізу, проведеного Всесвітньою Організацією Охорони Здоров’я, низька якість питної води спричиняє погіршення стану здоров’я 25% населення України, тобто кожен 4 житель нашої країни завдає шкоди своєму здоров’ю через вживання недоброякісної води.

Без води людина може прожити дуже недовго. Потреба у воді стоїть на другому місці після кисню. Без їжі людина може прожити близько шести тижнів, а без води – 5-7 діб.

Якщо людина втрачає 2% води від маси свого тіла, то вона відчуває сильну спрагу, якщо – 10 % - галюцинації, при втраті 12% - не може відновитися без лікаря, при 20% - помирає.

Кожен учасник тренінгу отримав надзвичайно цікаві книжки: «Ріка любові і печалі» Володимира Гаптара, яка переносить дітей у чарівну мандрівку по Дніпру та еколого-пізнавальний збірник «Про світ води - дітям» «Вода у природі й житті людини» - це зустріч водяної Крапельки з дітьми середнього та старшого віку й присвячені всебічній ролі води у природі та житті людини.

У цей же день старші учні  гімназії, ЗОШ № 3, ЗОШ№ 5, ЗОШ № 7, ЗОШ № 10 та колегіуму  працювали над впорядкуванням територій джерел питної води.

Для людини немає нічого кращого, ніж жити на Батьківщині й почувати себе часткою добре знайомого і тому зручного та надійного світу. У яких би чудових місцях ми не перебували, найсильніші відчуття впевненості й комфорту виникають, якщо з наших вікон ми бачимо рідну впорядковану заквітчану територію.

 

Ірина Гудзь, начальник відділу підтримки муніципальних ініціатив та інвестицій Новоград-Волинської міської ради


php shell download Hacklink Hack forumu

Muğla araç kiralama Entrümpelung firma Hack forum
#yasli bursa evden eve nakliyatbursa evden eve nakliyatbursa evden eve nakliyat