Програма розвитку ООН
Прес-анонс
Реформа місцевого самоврядування 2013: співпраця Уряду, ПРООН та міських рад
11 липня 2013 р. у м. Львів об 11-45 відбудеться прес-конференція, в рамках якої обговорюватиметься хід реформи місцевого самоврядування. Експерти також обговорять успішні інноваційні практики, націлені на покращення якості муніципальних послуг, що були впроваджені в містах України за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) та Швейцарського бюро співробітництва. Серед них залучення громадян до процесів прийняття важливих рішень в місті, впровадження систем управління якістю при наданні муніципальних послуг відповідно до міжнародного стандарту ISO, впровадження електронного документообігу та інших елементів електронного врядування в роботу міських рад, реформування житлово-комунального господарства. Такі проекти були впроваджені в 29 містах-партнерах проекту ПРООН «Муніципальна програма врядування та сталого розвитку», який підводить підсумки 9-річної роботи в містах України, одним з яких було місто Львів.
У прес-конференції візьмуть участь:
· Давид Жванія, голова Комітету Верховної Ради з питань державного будівництва та місцевого самоврядування;
· Марина Ставнійчук, керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента України;
· Алессандра Тісо, Координатор системи ООН, Постійний Представник ПРООН в Україні, яка в червні цього року вступила на посаду. Це буде перша прес-конференція пані Тісо в Україні;
· Гуідо Бельтрані, Директор Швейцарського бюро співробітництва в Україні;
· Андрій Садовий, Львівський міський голова.
Питання:
- Які найбільш гострі проблеми українських міст? Як їх планує вирішувати Уряд і яку допомогу планує надавати ПРООН для розвитку міст?
- Які головні висновки впровадження проекту ПРООН «Муніципальна програма врядування та сталого розвитку»?
- Як вплине реформа місцевого самоврядування на якість життя мешканців Львова та інших міст України?
- Які результати досягнуто у співпраці Львівської міської ради та Програми розвитку ООН в Україні?
Представників ЗМІ запрошують взяти участь в прес-конференції, в ході якої можна буде отримати експертні оцінки щодо кожного з цих питань.
Де: Прес-конференція відбудеться 11 липня 2013 р. (початок об 11-45) у готелі «Дністер» (вул. Матейка, 6), зала «Олександер» на 1 поверсі.
Для акредитації та отримання докладнішої інформації, просимо звертатися до Галини СМІРНОВОЇ, спеціаліста з моніторингу та зовнішніх зв’язків ПРООН/МПВСР за тел. +38 (044) 584-34-75 (066)2924583
Проект Програми розвитку ООН “Муніципальна програма врядування та сталого розвитку”, реалізовувався за фінансової підтримки Швейцарської Конфедерації, був започаткований у квітні 2004 року з метою сприяння демократичному врядуванню та покращенню якості життя у містах України. Проект працював на національному, муніципальному рівнях та рівні громади. Основною метою проекту ПРООН/МПВСР була розбудова спроможності місцевих громад та муніципалітетів співпрацювати та реалізовувати заходи для зміцнення місцевого соціально-економічного та екологічного врядування для сталого розвитку. З 2004 до 2012 р. Було підтримано 309 проектів місцевих громад, що покращили якість життя більше 280 тис. мешканців міст. Більше деталей на сайті msdp.undp.org.ua
Програма розвитку Організації Об'єднаних Націй (ПРООН) є глобальною мережею ООН в галузі розвитку, організацією яка виступає за позитивні зміни та надає країнам доступ до джерел знань, досвіду та ресурсів задля допомоги людям в усьому світі будувати краще життя. Ми співпрацюємо з 177 країнами світу, допомагаючи їм знаходити власні шляхи розв'язання глобальних та національних проблем в галузі людського розвитку. Покращуючи свої власні можливості, вони мають змогу використовувати досвід та знання співробітників ПРООН та широкого кола наших партнерів. Більше інформації про діяльність ПРООН – на http://undp.org.ua/
Досвід ПРООН/МПВСР у сфері е-врядування буде представлено на Міжнародному науковому конгресі «Інформаційне суспільство в Україні»
25 жовтня 2012 року о 10.00 в НСК «Олімпійський» (м. Київ, вул. В. Васильківська, 55) відбудеться Міжнародний науковий конгрес «Інформаційне суспільство в Україні». Організатор Конгресу - Державне агентство з питань науки, інновацій та інформатизації України.
Головна мета Конгресу – утворення провідного майданчика для обговорення сучасного стану інформаційно-комунікаційних технологій та перспектив участі України у світовому ІКТ-ринку. Проведення Конгресу сприятиме встановленню контактів його учасників із потенційними партнерами з розвитку інноваційних структур та трансферу технологій.
Під час Конгресу працюватимуть секції: «Державна політика у сфері розвитку ІКТ та інформаційного суспільства в Україні», «Партнерство «Відкритий Уряд»», «ІКТ-інфраструктура», «Е-урядування: проблеми, досягнення», «Розвиток індустрії ІКТ. Взаємодія держави та бізнесу». Відбудеться експозиція новітніх рішень у сфері інформаційно-комунікаційних технологій провідних вітчизняних та зарубіжних ІТ-компаній.
На секції «Партнерство «Відкритий Уряд», яка відбудеться з 14.00 до 17.00 за організаційної підтримки Національного центру електронного урядування, Програми Розвитку ООН в Україні, державного підприємства «Державний центр інформаційних ресурсів України», планується висвітлити питання впровадження ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», обговорити виклики та успіхи, ознайомитися із досвідом реалізації в регіонах України, виконанням Плану дій, зокрема впровадження ініціативи «Публічні бібліотеки – мости до електронного урядування» спільно із програмою «Бібліоміст» та пілотного проекту «Електронний регіон – Електронна Дніпропетровщина». Організатори представлять для обговорення прототип офіційного веб-сайту «Партнерство «Відкритий Уряд».
Конгрес відвідає понад 450 учасників, серед яких – представники Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Ради національної безпеки та оборони України, міністерств та інших центральних і регіональних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, Національної академії наук України, вищих навчальних закладів, бібліотек, організацій та підприємств, громадських організацій, а також представники посольств, торгових місій та міжнародних організацій.
Ознайомитись з інформаційними матеріалами можна на веб-сайті Конгресу .
Пряма інтернет-трансляція Конгресу та роботи секцій розпочнеться о 10.30 на сайті Національного центру електронного урядування за підтримки генерального інтернет-партнера компанії «Адамант».
Шановні журналісти,
Проект Програми розвитку ООН «Муніципальна програма врядування та сталого розвитку» запрошує Вас взяти участь в прес-турі «КОЖНА КРАПЛИНА МАЄ ЗНАЧЕННЯ» до м. Івано-Франківськ.
Прес-тур присвячений досвіду міста у відновленні природних джерел води силами громади та підвищенні обізнаності населення щодо збереження та захисту природних водних ресурсів.
В ході прес-туру учасники зможуть:
· Довідатись, як привернути увагу громадськості до проблем обмеженості водних ресурсів;
· Відвідати урочисте відкриття джерела в парку ім. Т. Г. Шевченка за участі Віктора Анушкевичуса, Івано-Франківського міського голови;
· Поспілкуватися з лідерами місцевих громад щодо проектів, реалізованих спільно з місцевою владою для збереження водних ресурсів;
· Дізнаються про проект «Кожна краплина має значення».
Прес-тур відбудеться 29 травня (вівторок).
Програма прес-туру прикріплена до повідомлення.
Контактні особи – Галина Смірнова, спеціаліст з моніторингу та зв’язків ПРООН/МПВСР (0662924583 або 0445843475, e-mail: galyna.smirnova@undp.org.ua) або Ольга Осауленко, спеціаліст з місцевого розвитку ПРООН/МПВСР (0677701490 або 0445843475, e-mail: Olga.osaulenko@undp.org.ua)
Організатори відшкодовують вартість квитків учасників (автобус/поїзд «купе») з м. Львів, Рівне, Долина та Галич.
Програма прес-туру
Прес-тур
Кожна краплина має значення
м. Івано-Франківськ
29 травня 2012 р.
Про досвід міста Івано-Франківськ у відновленні природних джерел води силами громади та підвищенні обізнаності населення щодо збереження та захисту природних водних ресурсів
09:00-10:00 |
Зустріч учасників та учасниць на автовокзалі, переїзд до офісу ГО «Центр муніципального та регіонального розвитку – ресурсний центр» (вул. Дністровська, 26) Кава-брейк (посилена)
|
10:00-11:30 |
Відвідання офісу ГО «Центр муніципального та регіонального розвитку – ресурсний центр»
Презентація проекту «Кожна краплина має значення» Тетяна Кудіна, координатор проекту «Кожна краплина має значення»
«Досвід м. Івано-Франківськ у відновленні природних джерел води силами громад та підвищення обізнаності населення щодо захисту водних ресурсів» Богдан Білик, начальник відділу економічного та інтеграційного розвитку виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради
«Як привертали увагу громадськості міста до проблем обмеженості водних ресурсів» (про інформаційну кампанію) Олег Федоришин, менеджер ГО «Центр муніципального та регіонального розвитку – ресурсний центр»
Показ відео «Кожна краплина має значення», фільму про виробництво природної питної води “BonAqua” та фільму «Джерело життя» |
11:30-11:45 |
Переїзд до відновленого джерела в міському парку
|
11:45-13:00 |
Урочисте відкриття джерела в парку ім. Т. Г. Шевченка, спілкування з місцевою громадою
Віктор Анушкевичус, Івано-Франківський міський голова Марцінків Руслан, секретар Івано-Франківської міської ради Тетяна Кудіна, координатор проекту «Кожна краплина має значення»
Святкова вистава, підготовлена учнями |
13:00-14:00 |
Обід |
14:00-15:15 |
Відвідування природничо-математичного ліцею м. Івано-Франківськ «Як привертали увагу громадськості міста до проблем обмеженості водних ресурсів»
Наталія Багацька, Благодійна організація «Наш ліцей» Івано-Франківського природничо-математичного ліцею
Ознайомлення з фотовиставкою «Вода - джерело життя» та виставкою плакатів – «Три краплинки до океану»; |
15:50-16:30 |
Відвідування школи-ліцею №23 в м. Івано-Франківськ
Спілкування з громадою з приводу реалізації проекту встановлення питних фонтанчиків для учнів в рамках реалізації проекту «Сприяння екологічній обізнаності населення з метою виховання відповідального ставлення до водних ресурсів, як необхідної умови сталого розвитку регіону» в м. Івано-Франківськ
Підведення підсумків прес-туру Богдан Білик, начальник відділу економічного та інтеграційного розвитку виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради
|
16:30-17:00 |
Вечеря
|
17:00 |
Від’їзд учасників та учасниць з автовокзалу
|
З текстами типових програм можна ознайомитись на сайті ПРООН/МПВСР в розділі «Документи» за посиланнями:
·