Експерти ПРООН/МПВСР, DESPRO та Мінрегіону обговорили проблеми, пов’язані з твердими побутовими відходами

03.05.2012   15:30

 

3 травня, Київ:  Cьогодні у медіа-холі інформаційного агентства «Українські національні новини» відбулася прес-конференція на тему «Тверді побутові відходи. Сміттєзвалища в Україні. Чи загрожує Україні сміттєва катастрофа?". У прес-конференції взяли участь Олександр Ігнатенко, директор Департаменту благоустрою територій та комунального обслуговування Мінрегіону України, Леонід Туловський, експерт з контролю якості проекту ПРООН «Муніципальна програма врядування та сталого розвитку» та Вячеслав Сороковський, експерт з питань децентралізації Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні».

 

Олександр Ігнатенко, директор Департаменту благоустрою територій та комунального обслуговування Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України повідомив, що щороку в Україні виробляють близько 50 млн. м куб. відходів (близько 12 млн тонн), що захоронюються на 6 тис. полігонів. 92% всіх відходів іде на захоронення, а решта – переробляться та утилізується. Кількість міст, які впроваджують роздільне збирання постійно зростає. Так, якщо в 2010 році, роздільне збирання здійснювали в 53 містах, а  в 2011 – в 130, а  2012 – в 185 населених пунктах.  В Україні   працюють 14 сміттєсортувальних станцій.

 

В той же час,  лише в 30 % сіл здійснюється централізоване вивезення твердих побутових відходів.  Для розв’язання цієї проблеми, Міністерство проводить обговорення з асоціаціями органів місцевого самоврядування щодо передачі повноважень на організацію вивезення твердих побутових відходів від сільських та селищних рад до районних державних адміністрацій. Можливо, буде використано механізм міжмуніципальної співпраці, що вже пілотується  в Тульчинському районі в рамках міжмуніципального проекту із впровадження інтегрованого підходу в поводженні з ТПВ.

 

Вячеслав Сороковський, експерт з питань децентралізації Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» та Леонід Туловський, експерт з контролю якості проекту ПРООН «Муніципальна програма врядування та сталого розвитку»  розповіли про хід реалізації спільного проекту. Міжмуніципальний проект із впровадження інтегрованого підходу в поводженні з ТПВ реалізують з  метою розв’язання проблем, які існують у сфері поводження з твердими побутовими відходами (ТПВ) в Тульчинському районі, Тульчинська районна державна адміністрація, Тульчинська районна рада, Тульчинська міська рада, Суворівська та Кинашівська сільські ради, за підтримки Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» та проекту Програми розвитку ООН «Муніципальна програма врядування та сталого розвитку».

У квітні 2012 року було розглянуто звіт про розробку альтернативних варіантів інтегрованого поводження з твердими побутовими відходами в Тульчинському цільовому регіоні. Після тривалої дискусії керівний комітет затвердив один із трьох запропонованих варіантів поводження з твердими побутовими відходами на території району, який стане основою для районної Стратегії поводження з ТПВ та плану дій до його виконання.

Відповідно до обраного варіанту, у багатоповерхових житлових будинках буде організована 4х–контейнерна технологічна схема роздільного збирання відходів, яка передбачає використання окремих контейнерів для роздільного збирання паперу та картону, пластику, металу, скла та змішаних відходів.  

ПРООН/МПВСР підтримала пілотну ініціативу для тестування системи збирання ТПВ в п’яти багатоквартирних будинках, в яких створено ОСББ в м. Тульчин.

Для м. Тульчин, ПРООН/МПВСР ухвалила проект щодо закупівлі матеріалів і обладнання для  реалізації складової міжмуніципального проекту, а саме:

  • Закупівлі обладнання і контейнерів необхідних для поетапного впровадження на території м. Тульчин системи роздільного збирання і вивезення відходів;
  • Будівництва п'яти майданчиків для збирання сміття біля «пілотних» будинків та обладнання майданчиків контейнерами  для роздільного збору сміття.
  • Проведення навчання для членів правлінь і активістів ОСББ стосовно впровадження роздільного збирання і визначення економічних переваг такого підходу;
  • Покращення якості послуг комунального підприємства, введення безкоштовної послуги з вивезення відокремлених фракцій, які направляються на переробку, зміна моделі поведінки жителів багатоповерхівок в контексті роздільного збиранні сміття;
  • Проведення інформаційної кампанії в місті Тульчин і сусідніх селах;

Аналогічні пілотні проекти щодо роздільного збирання відходів, а також компостування «зелених» відходів  будуть реалізовані в селах Кинашів та Суворовське.

 

Також, на пілотній території реалізують інформаційну кампанію «МЕНШЕ СМІТТЯ – КРАЩЕ ЖИТТЯ».

 

Детальнішу інформацію про заходи кампанії можна отримати на сайті Тульчинської міської ради  (http://tulchyn-rada.org.ua/TPV) в розділі «Міжмуніципальний проект із запровадження інтегрованого підходу до поводження з твердими побутовими відходами».

Очікується, що реалізація проекту вирішить проблему відходів у районі, покращить екологічні умови та запропонує модель, що може використовуватись в інших регіонах України.

Більше фотографій за посиланням

 

Для отримання детальнішої інформації звертайтесь до Галини Смірнової, спеціаліста з моніторингу та зовнішніх зв'язків за тел. (044) 584-34-75 або електронною поштою: galyna.smirnova at undp.org.ua 

 


php shell download Hacklink Hack forumu

Cracked Accounts Free Netflix Accounts VPN Proxy Shares Hack Programları Hack dökümanları Hack methodsları Wordlist Combolist Warez Scriptler Download Warez Files WhatsApp Numara çekme +90 Abazalardan Para kazanma Telegram Mavi tik alma 2022 Numara sorgulama Azuere Aws Sanal Kart Method WhatsApp vurma Güncel Method 2022 Bedava .Com .Org .Net VDS Premium Host YouTube Sahte Telif Methodu Tıklama hilesi ile para kazanmak Azure Hack method Pubg Mobile Uc Almak Hedef Kişinin herşeyini öğrenmek instagram Telif taslağı 2022 Ölüm Belgesi ile instagram hesap kaptma instagram form ile ebedi hesap kapatma instagram taklitsiz hesap kapatma instagram Çift faktör geçme instagram tiktok hesap çalma method instagram 2 Faktörlü doğrulama geçme instagram hesap kapatma 2022 instagram rever kırmak instagram Revert Kırma Abaza Dayı Methodu Aylık Dolar kazamak 1500 dolar instagram Çalmak istiyorum instagram düşmeyen takipçi instagram hackleme sitesi Whatsapp Kapatma %100 Abaza tokatlayarak para kazanmak Spotify ile para kazanma Günde 100 tl kazanma sınırsız kazanç Yatakta yatarak para kazanma YouTube izlenme arttırme yöntemi Oturduğun yerde para kazanma yöntemi Discord Hack tool Discord hack programları Cerebrus Rat v2 kodları PP Takipçi Çeken Telif Scripti Facebook profil kapatma methodu 2022 instagram yapay ile banned methodu instagram hesap satşı Sosyal medya hesap satışı Sosyal medya hack Leak Forum Crack Forum Cracking Forum Warez Forum Hack Forum illegal Forum Hacking Forum instagram Forum instagram Forumu Hacklink Hack forum php Shell indir Hack haber
betistjigolokayitci.comhttps://archetypejs.org/mustafa-aydin-jigolosu/jıgolodiyari.comjigolo arayan zengin bayanlar iş ilanlarıerkek arayan bayanlarjigolojigolom netjigoloankara evden eve nakliyatankara evden eve nakliyatistanbul evden eve nakliyatankara evden eve nakliyatjigolo üyelikankara evden eve nakliyatjigolojigolo sitesijigolo sitelerijigolo olmak istiyorumizmir jigolo sitesiKo cuceKo cuceinstagramda takipçi satın almaizmir evden eve nakliyatokey oynaKocuce