Стартує конкурс для журналістів на краще висвітлення історій успіху об’єднань співвласників багатоквартирних будинків

08.08.2012   12:22

Майже усі квартири у багатоквартирних будинках приватизовані, а нежитлові приміщення мають власників. За законом, власникам квартир та нежитлових приміщень у  багатоквартирному житловому будинку належать на праві спільної сумісної власності приміщення загального користування, опорні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання, яке обслуговує більше однієї квартири, а також споруди, будівлі, які призначені для забезпечення потреб усіх власників квартир та власників нежитлових приміщень. За Конституцією та Цивільним кодексом України обов'язок з утримання майна покладається на його власника.

 

Утім, мешканці здебільшого не відчувають себе відповідальними за утримання спільної власності. Для сприяння реформі житлово-комунального господарства необхідно збирати, документувати та поширювати історії успіху ОСББ.

 

Проект ПРООН «Муніципальна програма врядування та сталого розвитку», що впроваджується за фінансової підтримки Швейцарської Конфедерації, спільно з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оголошують конкурс на найкращі публікації, присвячені висвітленню історій успіху об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та успішних практик підтримки ОСББ на місцевому рівні.

 

До участі у конкурсі запрошуються штатні та позаштатні кореспонденти всіх видів ЗМІ (преса, телебачення, радіо, Інтернет), чиї матеріали на тему ОСББ опубліковано з 1 січня 2012 р. по 1 листопада 2012 року. Прийом робіт триватиме до 15 листопада 2012 року включно. Переможці отримають призи – фотоапарати, диктофони, об’ємні флеш накопичувачі, інші учасники отримають почесні відзнаки Представництва ООН в Україні та Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства та сувеніри.

 

Перевагою користуватимуться матеріали, які б розкривали успішні практики ОСББ в Україні. В Журі конкурсу увійшли:

  • Ольга Маштакова, помічниця Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України;
  • Віра Радченко, Заступник директора Департаменту житлової політики Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України;
  • Євгеній Зеленко,  координатор зв’язків із громадськістю та роботи зі ЗМІ ПРООН;
  • Ірина Скалій, менеджер проекту ПРООН/МПВСР;
  • Леонід Туловський, експерт з контролю якості ПРООН/МПВСР;

Роботи оцінюватиме Журі за такими критеріями:

 

• рівень дотримання журналістських стандартів, збалансованість матеріалу;

• рівень розкриття історій успіху ОСББ;

• просвітницька роль публікації (заохочення громад до наслідування успішного досвіду);

• оригінальність способу розкриття теми;

 

Зміст публікацій  повинен містити успішні приклади того, як ОСББ власними силами (за підтримки влади,  чи без) покращують умови свого проживання, а відтак і якість життя.

 

Публікації потрібно надсилати контактній особі – Галині Смірновій, спеціалісту проекту ПРООН/МПВСР з моніторингу та комунікацій на e-mail: galyna.smirnova@undp.org (в електронному вигляді) та факсом (044 584 34 76)  разом із заповненою анкетою.

 

Після цього, публікація розміщується на сайті проекту ПРООН/МПВСР http://msdp.undp.org.ua/  та пропонується в рамках обміну досвідом іншим регіональним ЗМІ (зі збереженням авторства).

 

Підсумки проводяться у трьох номінаціях:

 

-Кращий аналітичний матеріал;

-Кращий репортажний матеріал;

-Кращий радіо та відеосюжет;

 

Представляти свої роботи на конкурс можуть усі, хто професійно займається журналістикою в Україні – без обмежень за віком, типом ЗМІ (преса, Інтернет, радіо та телебачення), жанром і галуззю журналістики, регіоном роботи і мешкання. Один і той же журналіст може подавати роботи одночасно в декілька номінацій – обмежень по кількості заявок на участь у Конкурсі немає. При цьому на кожну роботу, подану на Конкурс, необхідно оформити окрему заявку.

 

Довідка

 

ОСББ є організаційно-правовою формою, яка найбільш вдало допомагає мешканцям вирішувати конкретні завдання експлуатації та обслуговування багатоквартирних будинків.  Проект ПРООН «Муніципальна програма врядування та сталого розвитку», що впроваджується за фінансової підтримки Швейцарської Конфедерації, сприяє створенню та ефективній роботі ОСББ у містах-партнерах шляхом надання консультаційної підтримки, проведення навчання для членів ОСББ, надання спів-фінансування на реалізацію проектів громад.

 

За 8 років роботи проекту в 29 містах-партнерах проекту в Україні підтримано 301 проект організацій громад для вирішення пріоритетних проблем, визначених членами організацій. З них 185 проектів становлять проекти  ОСББ, обслуговуючих кооперативів, будинкових комітетів, які були спрямовані на ремонт підвальних розгалужень, систем опалення, каналізації, водопостачання, дахів, фасадів та ін. З проектами організацій громад за 2010-2012 можна ознайомитись за посиланням, перелік підтриманих проектів наведено у звіті проекту.  На місцевому рівні, в 29 містах-партнерах працюють муніципальні координатори проекту,  які мобілізують місцеві громади, надають консультаційну підтримку ОСББ.

 

Проект ПРООН «Муніципальна програма врядування та сталого розвитку»

 

01601, м. Київ, вул. Еспланадна, 20, поверх 7-й (кабінети 713-715),

Тел.: 584-34-75, факс.: 584-34-76

http://msdp.undp.org.ua/

Сторінка facebook


php shell download Hacklink Hack forumu

Muğla araç kiralama Entrümpelung firma Hack forum
#yasli kamagra jelkamagra jelHack Forummaltcasinobenjabet