ПРООН представила досвід застосування підходу до місцевого розвитку, орієнтованого на громаду, в Міністерстві регіонального розвитку та будівництва

27.01.2009   11:43
Київ, 27 січня: Міністерство регіонального розвитку та будівництва України та Рада Європи у співпраці з Делегацією України до Конгресу місцевих та регіональних влад, Муніципальною програмою врядування та сталого розвитку, проекту який впроваджується Програмою розвитку ООН та іншими організаціями, провели Міжнародну конференцію з впровадження Європейської стратегії інновацій та забезпечення ефективного місцевого врядування
Учасники конференції зібралися обговорити можливості більш активного залучення громадян до соціального та політичного життя на місцевому рівні, застосовуючи інструменти та політичні ініціативи, започатковані Європейськими інституціями. Також, учасники дізналися про підхід до місцевого розвитку за участі громади, який застосовується в багатьох містах України.
Відкриваючи конференцію, Василь Куйбіда, Міністр регіонального розвитку та будівництва України, почесний член Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи, сказав: «Формування дієздатної і ефективної публічної влади в Україні обумовлює перерозподіл завдань, повноважень та ресурсів на центральному, регіональному та місцевому рівнях. Йдеться, насамперед, про передачу більш широкого кола завдань, повноважень та ресурсів (фінансових і матеріальних) від держави до органів місцевого самоврядування відповідно до принципів Європейської Хартії місцевого самоврядування".
В ході конференції учасники обговорили Європейську стратегію інновацій та ефективного врядування на місцевому рівні та інструментарій CLEAR, діагностичний засіб для участі громадян на місцевому рівні.
Учасники дізнались про успішний досвід міста Вознесенськ у запровадженні системи управління якістю муніципальних послуг у відповідності до стандартів ISO 9000:2001 та про досвід міста Новоград-Волинський у залученні місцевої громади до розв'язання місцевих проблем.
Виступаючи під час конференції, Йоанна Казана-Вишньовецька, Заступниця Постійного Представника ПРООН в Україні, сказала, що Програма розвитку ООН всебічно сприяє залученню громадян, місцевих громадських організацій та приватного сектору до процесу місцевого людського розвитку, оскільки їх участь в процесі прийняття рішень визначається основою становлення ефективного врядування для сталого соціального, економічного та екологічного розвитку«Розширене залучення місцевих громад, міст, обласних рад та адміністрацій та політичне середовище, сприятливе для участі громади в процесі сталого місцевого розвитку, є необхідними для досягнення бажаного результату,» - зазначила вона.

Міністерство регіонального розвитку та будівництва України є одним з ключових партнерів ПРООН/МПВСР на національному рівні. У 2008 році Міністерство та ПРООН/МПВСР спільно підготували Проект Меморандуму про порозуміння, в якому визначено основні напрямки їх співпраці.
Як один з перших кроків до співробітництва, Міністерство запросило міських голів міст-партнерів ПРООН/МПВСР поділитися досвідом ПРООН/МПВСР щодо залучення місцевих громад до розв'язання місцевих проблем в містах України.
Юрій Гержов, Вознесенський міський голова поділився досвідом сертифікації муніципальних послуг відповідно до стандартів ISO 9000:2001. «Базуючись на нашому досвіді, запровадження системи управління якістю муніципальних послуг принесло користь нашим жителям та працівникам міської ради», сказав він. «Провівши опитування, ми виявили збільшення рівня задоволеності жителів, зменшення корупції та суб'єктивізму у розгляді звернень громадян, збільшення прозорості. Працівники міської ради зберігають час для роботи для досягнення стратегічних цілей міста та мають гнучку та прозору систему мотивації. Наш досвід стане гарним прикладом для інших міст України», він додав.
Підхід за участі громади, був інкорпорований до процедур міської ради міста Новоград-Волинський. Микола Боровець, міський голова, зазначив: «Співпраця з ПРООН/МПВСР допомогла зменшити пасивність громад та мобілізувати їх для розв'язання місцевих проблем в місті Новоград-Волинський. Бюджетна резолюція міської ради зазначає, що фінанси місцевого бюджету будуть розподілятися тільки за принципом співфінансування з місцевими громадами, що означає повне засвоєння муніципалітетом моделі ПРООН/МПВСР».
Учасниками конференції також були Джованні Ді Стазі, Голова Центру експертизи реформ місцевого самоврядування Ради Європи, Оке Петерсен, Представник Генерального Секретаря Ради Європи з координації програм співробітництва в Україні, Олав Берстад, Посол Королівства Норвегія в Україні.
Для отримання більш детальної інформації, звертайтесь, будь ласка, до п. Галини Гуленко, спеціаліста ПРООН/МПВСР з моніторингу та зовнішніх зв'язків, за тел. 8 (044) 501 4203 або електронною поштою: galyna.gulenko@undp.org.ua
 
 

php shell download Hacklink Hack forumu

Muğla araç kiralama Entrümpelung firma Hack forum
#yasli Kamagra jelhttps://www.lifta20mg.com.tr/