ПРООН пропонує навчальний курс зі сталого розвитку студентам Рівненського університету водного господарства

24.02.2009   11:39
Рівне, 23 лютого: Відповідно до Угоди, підписаної між Національним університетом водного господарства та природокористування (м. Рівне) та ПРООН, спеціалізований курс зі сталого розвитку був офіційно запроваджений в навчальний план університету за сприяння Муніципальної програми врядування та сталого розвитку, що впроваджується ПРООН. Більше 180 студентів відвідали вступні лекції присвячені підходу місцевого розвитку за участі громади, які прочитали провідні експерти і практики.
Експерти стверджують, що запровадження енергозберігаючих технологій допоможе подолати обмеженість енергетичних ресурсів та енергозалежність України. Також, енергозбереження є проблемою світового розвитку. З огляду на це, учасники тренінгу підтримали збільшення рівня поінформованості щодо проблем енергозбереження різних груп населення України, починаючи з молоді як ключової групи для інформування.
Завдання співпраці з Національним університетом водного господарства та природокористування передбачають включення підходу місцевого розвитку за участі громади до навчального плану для сприяння підготовці майбутнього покоління України з цього питання. 
 
Також, університет сприятиме розбудові потенціалу студентів, представників органів місцевого самоврядування та місцевих громад для застосування підходу планування за участі громади та братиме участь у заходах зі сталого розвитку в рамках громадсько-приватного партнерства на місцевому рівні і просуватиме теорію та досвід участі громади через різні наукові заходи та освітні кампанії.
 
В контексті розбудови потенціалу, ПРООН/МПВСР підтримує університет наданням посібників зі сталого розвитку для студентів та методичних матеріалів для викладання курсу. Також, будуть організовані професійні тренінги з даної теми для викладачів і професорів університету пізніше в цьому році.
 
ПРООН застосовує підхід до місцевого розвитку за участі громади з 1992 року, через програми місцевого розвитку, які включають проекти «Програма розвитку та інтеграції Криму», «Чорнобильська програма відродження та розвитку», «Муніципальна програма врядування та сталого розвитку» та «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Студенти факультету менеджменту університету дізналися про практичний досвід застосування підходу соціальної мобілізації для місцевого сталого розвитку в світі та Україні з презентації Джейсінга Саха, Міжнародного менеджера проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». «ПРООН в усіх країнах світу та в Україні має багатий досвід застосування підходу соціальної мобілізації для становлення сталого місцевого розвитку. Вступні лекції мають на меті показати студентам важливість та особливість підходу за участі громади. Після ознайомлення з курсом, студенти і викладачі будуть зацікавлені у запровадженні цього курсу до навчального плану», сказав він.
 
Досвід міст показує, що існує потреба в місцевих науковцях та практиках, що обізнані з принципами сталого розвитку, соціальною мобілізацією та підходом місцевого розвитку за участі громади. Тема сталого розвитку недостатньо представлена в науковому дискурсі в Україні, тому ПРООН/МПВСР підтримала розробку навчального курсу зі сталого розвитку та видання посібника для цього курсу. Вперше в Україні, викладання цього курсу було запроваджене в Академії муніципального управління (Київ), а зараз Національний університет водного господарства та природокористування в м. Рівне наслідує цей приклад. Цей процес у стадії підготовки в Інституті хімічних технологій Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля (Рубіжне, Луганська область).
 
Цей курс – єдиний курс в навчальній програмі, який ознайомлює майбутнє покоління України з принципами сталого розвитку, підходом місцевого розвитку за участі громади та соціальною мобілізацією. Курс користується все більшою популярністю серед студентів Академії муніципального управління, де викладається вже два роки. Анатолій Садовенко, Науковий секретар Академії, який викладав курс для більш ніж 170 студентів сказав: «Курс є унікальним нововведенням для системи освіти України, бо він відкриває очі студенів на проблеми глобального розвитку. Нове покоління відповідальне за перехід до сталого розвитку, тому цей курс має бути запроваджений як обов’язковий в усіх університетах України. Вищі навчальні заклади мають ініціювати запровадження Міністерством освіти цього курсу в обов’язкову навчальну програму».

ПРООН/МПВСР була започаткована у 2004 р. із метою сприяння розвитку місцевого самоврядування у містах України задля покращення рівня якості життя мешканців міст за рахунок впровадження механізмів самодопомоги. Програма співпрацює із громадянами, освітніми установами, місцевими неурядовими організаціями, малими підприємствами, місцевими органами самоврядування 22 міст України та іншими партнерами громадського та приватного секторів на місцевому рівні щодо впровадження відповідних механізмів для сталого розвитку. Потягом 2008 року було підтримано 28 проектів місцевих громад загальною вартістю 3 млн. 092 тис. грн.  
 
Для отримання детальнішої інформації, звертайтесь, будь ласка, до Галини Гуленко, спеціаліста ПРООН/МПВСР з моніторингу та зовнішніх зв'язків, за тел.  8 (044) 501 4203 , або електронною поштою: galyna.gulenko@undp.org.ua
 
 
 

php shell download Hacklink Hack forumu

Muğla araç kiralama Entrümpelung firma Hack forum
#yasli kamagra jelkamagra jel