ПРООН готує тренерів з ґендерного аналізу в АР Крим

27.03.2009   08:06
24-25 березня, Бахчисарай (АР Крим): 27 учасниць та учасників взяли участь в тренінгу по ґендерному аналізу для вчителів чотирьох міст АР Крим. Тренінг організувала Муніципальна програма врядування та сталого розвитку, що впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні за підтримки Канадської агенції міжнародного розвитку. Завдяки тренінгу, вчителі зможуть робити внесок в розвиток місцевих громад шляхом інформування про ґендер.
 
ПРООН/МПВСР всіляко сприяє сталому розвитку та учасницькому врядуванню в містах-партнерах, що базуються на рівній участі представників обох статей в процесі прийняття рішень на місцевому рівні. Тому в роботі Програми багато уваги приділяється ґендерному інтегруванню, ґендерно-чутливим індикаторам та поширенню інформації серед партнерів Програми. В 2006-2007 роках Програма провела роботу по наскрізному впровадженню ґендерного підходу за підтримки ПРООН та Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (ШАРС). В 2008 році Програма отримала сертифікат, що підтвердив відповідність програмної діяльності базовим вимогам ШАРС щодо впровадження ґендерного підходу. Програма аналізує вплив своїх заходів на чоловіків та жінок. Так, жінки становили більшість членів організацій громад створених за підтримки ПРООН/МПВСР, за 2004-2008 роки було створено 359 організацій громад, більшістю членів яких є жінки - 22 тисячі та 16 тис. чоловіків. В навчальних заходах Програми ж більшість учасників становили чоловіки – 2628 осіб, в той час як 2406 жінки взяли участь в 250 заходах Програми.
 
МПВСР сприяє становленню сталого розвитку в містах-партнерах Джанкой, Бахчисарай, Щолкіне і Саки в АР Крим з 2007 року. Тренінг «Ґендерний аналіз для учасниць та учасників програм місцевого розвитку» був проведений для підготовки кваліфікованих тренерів, які б інформували різні групи населення в АР Крим щодо ґендерного аналізу.
 
В соціальному житті існує багато проблем, але дуже важливо для місцевих громад мати тренерів, які зможуть професійно і цікаво донести інформацію про ґендер, законодавство щодо ґендеру, захисту прав чоловіків та жінок. Досвідчені тренери Тетяна Мельник та Сергій Савчук, з Центру підтримки громадських ініціатив «Чайка» (м. Рівне) ділилися напрацюваннями з учителями шкіл. «Проблеми ґендерної рівності в суспільстві потребують уваги на місцевому рівні, тому що ці проблеми часто негативно впливають на життя конкретних людей при розв’язанні сімейних, трудових, соціальних проблем та процесу планування місцевого розвитку. Від того, наскільки буде врахований ґендерний аспект часто залежить успіх розв’язання нагальних проблем громади», сказала Тетяна Мельник.
 
Учасники та учасниці поглибили свої знання з ґендеру, забезпечення ґендерної рівності в актах міжнародного, європейського та українського законодавства, законів, що регулюють сімейні відносини та Кодекс законів про працю України. На жаль, ще часто в нашому суспільстві трапляються випадки дискримінації за статевою ознакою при прийомі на роботу. В той же час, деякі статті Кодексу законів про працю, що стосуються заборони працювати жінкам на певних видах робіт та роботи в нічні зміни закріплюють ґендерну нерівність, на думку учасниць. «Тепер я знаю і можу захищати свої права», такими враженнями завершували тренінг деякі з учасниць.
В контексті теми тренінгу також обговорювався Закон України «Про попередження насильства в сім’ї», адже вчителі відіграють значну роль у заходах для попередження такого насильства та стикаються з випадками проявів насильства в сім’ї у своїй роботі. Обговорюючи складнощі для реалізації цього закону, учасниці зазначали що склад працівників органів та установ, на які покладається здійснення заходів з попередження насильства в сім’ї не є ґенедерно-збалансованим. Насьогодні більшість працівників органів міліції та прокуратури складають чоловіки.
 
Після виконання домашнього завдання, яке полягає в проведенні письмового аналізу програм Верховної Ради АР Крим та проведенні тренінгу для учнів, вчителі візьмуть участь в підсумковій зустрічі. На зустрічі вони проведуть показові тренінги, обговорять накопичений досвід та отримають сертифікати тренерів.
 
Учасниці та учасники отримали тренерські папки з матеріалами про ґендер, що були надані Програмою рівних можливостей жінок України ПРООН. Тема ґендеру пронизує життя кожної людини, тому викликала жвавий інтерес серед учасників та учасниць і бажання проводити тренінги в майбутньому.
 
Для отримання детальнішої інформації, звертайтесь, будь ласка, до Галини Гуленко, спеціаліста ПРООН/МПВСР з моніторингу та зовнішніх зв'язків, за тел. 8 044 5014203, або електронною поштою: galyna.gulenko@undp.org.ua  
 
 

php shell download Hacklink Hack forumu

Muğla araç kiralama Entrümpelung firma Hack forum
#yasli Kamagra jelhttps://www.lifta20mg.com.tr/