Міста-партнери ПРООН визначають цілі на наступні 3 роки в рамках проекту за підтримки ПРООН та ШАРС

06.10.2009   15:11
Київ, 2 жовтня: Місцеві та національні партнери проекту Програми розвитку ООН «Муніципальна програма врядування та сталого розвитку» зібралися, щоб представити бачення майбутніх заходів проекту. На основі рекомендацій муніципальних координаторів, до кінця 2009 р. буде узагальнено документ для нового підпроекту в контексті підтримки ШАРС на 2010-2012 роки.  Муніципальні координатори запропонували чіткі цілі для посилення місцевого самоврядування  та децентралізації на рівні громади та національному рівні.

 
Семінар по плануванню нового підпроекту, в рамках проекту ПРООН «Муніципальна програма врядування та сталого розвитку» в контексті Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (ШАРС) на 2010-2012 рр. провели для обміну баченнями місцевих і національних партнерів, керівництва ПРООН та представників ШАРС щодо майбутніх заходів Програми. Отримані рекомендації будуть використані у розробці проектного документу МПВСР на наступні 3 роки.
 
Протягом двох стадій (2005-2009 рр.) співпраці з ШАРС, проект досягнув надзвичайних результатів у сприянні розвитку місцевого самоврядування. Проект залучив 14 нових міст-партнерів, підтримав реалізацію 36 проектів місцевих громад для сталого розвитку, організував 5 обмінних візитів «Схід-Захід» та безліч тренінгів для лідерів громад та службовців органів місцевого самоврядування для місцевого розвитку за участі громади.
 
Третій етап співпраці ПРООН/МПВСР та ШАРС буде спрямований на узагальнення накопиченого досвіду та сприяння ефективному врядуванню за участі громад для покращення надання громадських послуг та якості життя людей в містах України. Протягом останньої фази проект зосереджуватиметься на документуванні та розповсюдженні перевірених механізмів ефективного місцевого самоврядування та громадсько-приватного партнерства. Також, проект включатиме досвід, здобутий під час виконання пілотних проектів, в розробку національної політики та процес реформи децентралізації.
 
Мануель Еттер, Директор ШАРС в Україні зазначив, що ШАРС підтримує  узагальнення накопиченого досвіду. «За останні кілька років нашої роботи з МПВСР та DesPro ми отримали значний досвід у розв’язанні проблем  на місцевому рівні та  застосуванні механізмів, необхідних,  щоб міські ради могли працювати  ефективно  із залученням громад та з посадовцями районного, обласного та національного рівнів», сказав він.
 
Муніципальні координатори ПРООН/МПВСР працювали в групі та чітко визначили завдання, часові ліміти та механізми для застосування на рівні громади, міста та національному рівні для покращення надання громадських послуг.
 
Учасники схвалили продовження підтримки для створення організацій громад. Вони запропонували підготувати, розробити та ухвалити тренінговий курс для об’єднань співвласників багатоквартирних будинків для сталої роботи цих організацій громад. Учасники висловили прохання надавати підтримку проектам громад для сталого розвитку з пріоритетом на енергозбереження, поводження з твердими побутовими відходами та управління водними ресурсами.
 
На муніципальному рівні, учасники схвалили запровадження системи управління якістю муніципальних послуг відповідно до ISO 9001:2000, універсамів послуг та допомогу у розробці муніципальних програм для покращення надання громадських послуг. Такими програмами можуть бути концепції енергозбереження  та поводження з твердими побутовими відходами, стратегічні плани та ін.
 
Учасники висловилися за проведення тренінгів для працівників органів місцевого самоврядування, що допоможе створити критичну масу прибічників ідей децентралізації та місцевого розвитку за участі громади.
 
Також, учасники рекомендували вносити напрацьовані уроки у законотворчу діяльність та висловили бажання робити внесок при розробці Проектів Законів. Муніципальні координатори схвалили залучення міжнародних експертів та заходи для наближення органів місцевої та центральної влад.
ПРООН/МПВСР була започаткована у 2004 р. із метою сприяння розвитку місцевого самоврядування у містах України задля покращення рівня якості життя мешканців міст за рахунок впровадження механізмів самодопомоги. Програма співпрацює із громадянами, освітніми установами, місцевими неурядовими організаціями, малими підприємствами, місцевими органами самоврядування 23 міст  та 5 селищ міського типу України та іншими партнерами громадського та приватного секторів на місцевому рівні щодо впровадження відповідних механізмів для забезпечення сталого розвитку.
З 2004р. було підтримано 200 проекти місцевих громад загальною вартістю 23,7  млн. грн. Більше інформації про діяльність проекту: http://msdp.undp.org.ua
Для отримання детальнішої інформації звертайтесь, будь ласка, www.msdp.undp.org.uaдо Галини Смірнової (Гуленко), за тел. (+8044) 501 42 03 або електронною поштою: galyna.gulenko at undp.org.ua
 
 

php shell download Hacklink Hack forumu

Muğla araç kiralama Entrümpelung firma Hack forum
#yasli kamagra jelkamagra jel