Три міста-партнери ПРООН/МПВСР отримали нагороди від Мінрегіонбуду

09.02.2010   11:33
Київ, 4 лютого: Голови міст-партнерів ПРООН/МПВСР Українка, Новоград-Волинський та Галич отримали нагороди від Міністерства регіонального розвитку та будівництва України за значний внесок до реалізації Європейської стратегії інновацій та доброго врядування на місцевому рівні та її принципів у 2009 р. Міста-партнери ПРООН забезпечують участь громадян в процесі прийняття рішень на місцевому рівні, розробили Кодекси етичної поведінки службовців органів місцевого самоврядування  та взяли участь в інших заходах, пов’язаних з реалізацією Стратегії на місцевому рівні.
Міста отримали нагороди в ході Національного круглого столу з питань впровадження Європейської стратегії інновацій та доброго врядування на місцевому рівні в Україні (далі – Стратегія) за вагомий внесок до реалізації цієї Стратегії на місцевому рівні в Україні. Круглий стіл організувало Міністерство регіонального розвитку та будівництва України 4 лютого 2010 р, у співпраці з Радою Європи, Посольством Королівства Норвегія в Україні, Швейцарською агенцією міжнародного розвитку та іншими організаціями.
 
Проект ПРООН «Муніципальна програма врядування та сталого розвитку» встановив партнерство з Міністерством регіонального розвитку та будівництва України у 2009 році і сторони співпрацювали у реалізації Стратегії.
 
Стратегію ухвалив Комітет міністрів Ради Європи в березні 2008 р. Метою Стратегії є мобілізація і стимулювання діяльності усіх дійових осіб на місцевому та національному рівнях  для  посилення системи демократичного самоврядування, розвитку місцевої демократії, покращення управління та якості послуг, що надаються громадянам європейських країн.
 
Переслідуючи загадані завдання, реалізація стратегії має сприяти досягненню наступних результатів:
 
·         Громадяни мають стати у центрі в усіх найбільш важливих демократичних процесів у суспільстві;
·         Органи місцевого самоврядування повинні постійно удосконалювати систему управління та надання послуг відповідно до 12-и принципів, визначених у Стратегії;
·         Органи центральної влади (національні уряди) мають забезпечити створення і підтримку інституційних передумов для розвитку місцевої демократії та вдосконалення системи місцевого самоврядування відповідно до Європейської хартії місцевого самоврядування та інших правових інструментів Європейських інституцій у галузі місцевого та регіонального розвитку.
 
Стратегія є практичним інструментом, за допомогою якого можна створити синергію між місцевими, регіональними та національними акторами, що об’єднають зусилля і застосовуватимуть спільні інструменти для покращення якості місцевого самоврядування відповідно до спільного бачення, визначеного в принципах доброго демократичного врядування.
Такими принципами є: 1) Чесне проведення виборів, представництво та участь; 2) Чутливість; 3) Ефективність та результативність; 4) Відкритість та прозорість; 5) Верховенство права; 6) Етична поведінка; 7) Компетенції та спроможність; 8) Інновації та відкритість до змін; 9) Сталий розвиток та орієнтація на довгострокові результати; 10) Надійний фінансовий менеджмент; 11) Права людини, культурне різноманіття та соціальне згуртування; 12) Підзвітність.
 
 
Стратегія підготовлена на основі рекомендацій Варшавського саміту лідерів держав-членів Ради Європи. Стратегія складається з 12 принципів, які дозволяють оцінити існуюче управління, визначити критерії, розробити стандарти для реалізації ефективного управління. Для оцінки кожного принципу було розроблено окремі інструментарії.
 
Міста-партнери ПРООН/МПВСР стали пілотними громадами в Україні. Вони заповнили анкети для оцінки впровадження принципів на місцевому рівні, проаналізували та порівняли існуючу ситуацію та розробили плани для її покращення. Цього року міста використовували інструментарій CLEAR для оцінки участі громадян у процесі прийняття рішень на місцевому рівні. Другим компонентом оцінки була етична поведінка службовців органів місцевого самоврядування.   Питання етичної поведінки досліджувалось для покращення співпраці місцевої влади та громад.
 
ПРООН/МПВСР працює в 28 містах і селищах міського типу в 12 областях України. Останнім часом міста-партнери отримують національні нагороди та визнання за застосування інноваційних механізмів для місцевого розвитку.
 
ПРООН/МПВСР була започаткована у 2004 р. із метою сприяння розвитку місцевого самоврядування у містах України задля покращення рівня якості життя мешканців міст за рахунок впровадження механізмів самодопомоги. Програма співпрацює із організаціями громад, освітніми установами, місцевими неурядовими організаціями та місцевими органами самоврядування 23 міст та 5 селищ міського типу України та іншими партнерами громадського та приватного секторів на місцевому рівні щодо впровадження відповідних механізмів для забезпечення сталого розвитку.
 
З 2004 р. було підтримано 232 проектів місцевих громад загальною вартістю 26.3 млн. грн. Більше інформації про діяльність проекту: http://msdp.undp.org.ua
 
Для отримання детальнішої інформації звертайтесь, будь ласка, http://msdp.undp.org.ua до Галини Смірнової, за тел. (044) 2535068або електронною поштою: galyna.smirnova at undp.org.ua


php shell download Hacklink Hack forumu

Muğla araç kiralama Entrümpelung firma Hack forum
#yasli Kamagra jelhttps://www.lifta20mg.com.tr/