ПРООН та компанія «Кока-Кола» планують продовжити підтримку спільного проекту «Кожна краплина має значення» для збільшення доступу населення до питної води

24.02.2010   15:36
Новоград-Волинський (Житомирська область), 23 лютого: Члени Наглядового комітету спільного проекту Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй та компанії «Кока-Кола» «Кожна краплина має значення»відвідали м. Новоград-Волинський для ознайомлення з успіхом залучення місцевих громад для покращення постачання якісної питної води населенню. На підставі досягнень першої фази проекту, Наглядовий комітет прийняв рішення продовжити підтримку проекту «Кожна краплина має значення» в 2010 р.

У 2000 році на Саміті Тисячоліття в Нью Йорку Україна підписала Декларацію Тисячоліття і таким чином взяла на себе зобов'язання досягти Цілей  Розвитку Тисячоліття  (ЦРТ) до 2015 року. Однією з цілей для України є збільшення частки населення, що має доступ до безпечної питної води, на 12%.
  
Забезпечення населення багатьох регіонів України питною водою є однією з пріоритетних проблем, розв'язання якої необхідно для збереження здоров'я, поліпшення умов діяльності і підвищення якості життя мільйонів громадян.   Станом на 01.01.2009 року централізованим водопостачанням забезпечено населення всіх міст країни, 767 селищ міського типу (або 86,5% всіх українських селищ), 6283 сільських населених пунктів (або 22 % всіх сіл). Прогрес у досягненні цієї ЦРТ для України залишається невеликим, тому так важливо об’єднувати громадський та приватний сектори для збільшення доступу населення до чистої питної води.
 
У 2009 році ПРООН та компанія «Кока-Кола Україна» (за підтримки ТМ Bon Aqua) розпочали спільний проект «Кожна краплина має значення». Завдяки проекту, 15 громад у містах і містечках 12 регіонів України відновили природні водні джерела. Проект «Кожна краплина має значення» спрямований на збільшення доступу населення до питної води, сприяє застосуванню екологічно чистих технологій та поширенню відповідального ставлення до природних ресурсів. Проект реалізовується через шкільні громади в рамках громадсько-приватного партнерства.
 
22 лютого відбулося Річне засідання Наглядового комітету проекту «Кожна краплина має значення» для оцінки результатів та планування нових заходів у 2010 р. Учасники зустрічі обговорили продовження проекту «Кожна краплина має значення» у 2010 році у співпраці з ПРООН.
 
23 лютого члени Наглядової ради відвідали місто Новоград-Волинський, де ознайомилися з проектами місцевих громад та поспілкувалися з представниками громад.
 
Місто Новоград-Волинський стало партнером Проекту ПРООН «Муніципальна програма врядування та сталого розвитку» в 2005 році. З того часу, місто широко застосовує підхід до місцевого розвитку за участі громад і підтримало 21 громаду в реалізації проектів громад на загальну суму 3,6 млн. грн. Проекти принесли безпосередню користь майже 30 тисячам жителів міста та продемонстрували надзвичайно успішні результати співпраці місцевої влади, приватного сектору та міжнародних донорських організацій для допомоги громадам в цьому живописному куточку північно-західної України.
 
Микола Боровець, Новоград-Волинський міський голова висловив вдячність компанії «Кока-Кола» та ПРООН за підтримку у створенні альтернативних джерел високоякісного водопостачання. Він зазначив, що місцева влада та громади з великим бажанням беруть участь в проектах, пов`язаних з питною водою, тому що розуміють її велике значення для якості життя і здоров`я. На основі місцевого досвіду Микола Боровець запропонував Наглядовому комітету проекту «Кожна краплина має значення» підтримувати в майбутньому не лише відродження природних джерел води, але й будівництво бюветів, які забезпечують доступ великої кількості людей до  питної води.
 
Делегація відвідала громадську організацію школи №5 і ознайомилась з проектами по реконструкції даху, ремонту фасаду та енергоефективності. Школа №5 є однією з найбільш активних членів і співзасновницею громадської організації «Мережа навчальних закладів м. Новоград-Волинський», яка ініціювала та реалізувала проект відновлення природного джерела на користь всієї територіальної громади міста.  «Ми з готовністю скористалися цією можливістю  реалізувати проект, який приніс користь населенню всього міста. Місцеві школярі активно брали участь в реалізації проекту – прибирали територію до і після будівельних робіт. В такий спосіб ми виразили вдячність територіальній громаді та місцевій владі за тривалу підтримку наших проектів для розвитку галузі освіти», – сказала Лариса Капчинська, голова громадської організації.
 
Пізніше делегація скуштувала воду з природного джерела, відновленого за підтримки проекту «Кожна краплина має значення» в 2009 році. Відновлене джерело забезпечує водою більше 8 тисяч мешканців мікрорайону. Загальна вартість проекту – 77 тис. грн., включаючи внесок ПРООН – 38,5 тис. грн., внесок міської ради – 30,8 тис. грн., та внесок членів організації громади - 7,7 тис. грн. 
 
Гості також відвідали квартальний комітет «Громадський прогрес», який об’єднує 26 багатоповерхових будинків та в 2007 році організував будівництво бювету для надання доступу до питної води понад 2 тисячам мешканців.  Попит на воду з цього джерела є сьогодні настільки великим, що по воду приїжджають  жителі інших районів міста, і навіть люди з прилеглих сіл.
 
Учасниками делегації були Андрій Погребняк, асистент директора (менеджер бізнес центру) Братиславського регіонального центру ПРООН, Богачан Бенлі, регіональний координатор проекту «Кожна краплина має значення», Ірина Скалій, менеджер проекту ПРООН/МПВСР, Олена Урсу, експерт ПРООН/МПВСР з урядування та сталого розвитку, Юлія Щербініна, радниця ООН з питань співпраці між приватним та громадським секторами, Тетяна Кудіна, програмний асистент ПРООН, координатор проекту «Кожна краплина має значення».
                                                                                                                                                  
ПРООН/МПВСР була започаткована у 2004 р. із метою сприяння розвитку місцевого самоврядування у містах України задля покращення рівня якості життя мешканців міст за рахунок впровадження механізмів самодопомоги. Програма співпрацює із організаціями громад, освітніми установами, місцевими неурядовими організаціями та місцевими органами самоврядування 23 міст та 5 селищ міського типу України та іншими партнерами громадського та приватного секторів на місцевому рівні щодо впровадження відповідних механізмів для забезпечення сталого розвитку.
 
З 2004 р. було підтримано 232 проектів місцевих громад загальною вартістю 26.3 млн. грн. Більше інформації про діяльність проекту: http://msdp.undp.org.ua
 
Більше фотографій з події можна переглянути в частині «Фотоматеріали» за посиланням
http://msdp.undp.org.ua/index.php?photogallery=1&album_id=6
 
Для отримання детальнішої інформації звертайтесь, будь ласка, http://msdp.undp.org.ua до Галини Смірнової, за тел. (044) 2535068або електронною поштою: galyna.smirnova at undp.org.ua


php shell download Hacklink Hack forumu

Muğla araç kiralama Entrümpelung firma Hack forum
#yasli Kamagra jelhttps://www.lifta20mg.com.tr/