16-17 серпня, м. Львів: Більше 90 представників та представниць об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та ініціативних груп, які мають на меті створити ОСББ взяли участь у дводенному навчальному семінарі, який провела Львівська міська рада за підтримки проекту ПРООН «Муніципальна програма врядування та сталого розвитку». Захід проведено за фінансової підтримки Швейцарської Конфедерації.
Місто Львів стало партнером проекту ПРООН «Муніципальна програма врядування та сталого розвитку» в листопаді 2006 р. В рамках співпраці в місті було створено відділ муніципальної підтримки. Сьогодні цей відділ трансформується в Ресурсний центр підтримки та розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, в якому львів’яни зможуть отримати усю необхідну інформацію про те, що таке ОСББ, як його створити ОСББ, які задачі воно вирішує, а також отримати іншу професійну інформацію. Окрім цього, Ресурсний центр проводитиме семінари, тренінги, зустрічі з головами успішних об’єднань.
Створення і підтримка ОСББ – один з пріоритетних напрямків у роботі виконавчих органів Львівської міської ради. Станом на березень 2010 р. у Львові зареєстровано 350 ОСББ. На 2009 рік для потреб ОСББ виділено 2725 тис. грн. з міського бюджету та проведені ремонтні роботи окремих елементів будинків (покрівлі, інженерні мережі, ліфти) у 42 будинках ОСББ. Також прийнято на сесії міської ради ухвалу №2693 від 18.06.2009 р. «Про затвердження Програми сприяння створенню та забезпечення функціонування об’єднань співвласників багатоквартирних будинків у м. Львові на 2009-2012 роки»
На звернення Львівської міської ради, проект ПРООН/МПВСР провів навчально-методичний семінар для представників та представниць ОСББ та ініціативних груп, що бажають створити ОСББ. Навчання проводив спеціаліст ПРООН/МПВСР Леонід Туловський. З промовою під час семінару виступив Андрій Садовий, Львівський міський голова, який відзначив важливість реформування житлово-комунального сектору міста, а саме через створення ОСББ та запевнив присутніх, що Львівська міська рада і надалі надаватиме підтримку ОСББ.
Учасники семінару ознайомились із законодавством, що регулює створення й діяльність ОСББ. Зокрема майнові права, обов'язки і відносини між власниками приміщень в багатоквартирному будинку, процедура передачі будинку на баланс, особливості процедури створення об'єднання співвласників.
«Щоб жителі активніше створювали ОСББ, потрібно, щоб вони розуміли роль ОСББ, і усвідомлювали, що власники зобов’язані утримувати належне їм майно, про що йдеться і в статті 382 Цивільного Кодексу України. Тому, я би порадив усім органам місцевого самоврядування надавати жителям якомога більше достовірної інформації про те, що таке ОСББ, яким чином воно створюється, які його завдання, яким чином воно працює, яким чином приймаються спільні рішення», - сказав Леонід Туловський.
Під час семінару спеціаліст ПРООН/МПВСР розповів про планування господарської діяльності ОСББ: кошториси доходів і витрат ОСББ, розрахунок внеску за утримання будинку, розрахунки внесків у Фонд капітального ремонту, процедуру закупівель, проблемні питання передачі прибудинкової території у власність об’єднання, заходи з енергозбереження, участь ОСББ у загальноміських державних та міжнародної допомоги програмах та інше.
«Основною причиною повільного створення ОСББ є брак інформації. Тому що незадовільний технічний стан будинків, брак професійних управителів, це похідні речі. Якщо буде достатньо ОСББ, з’являться управителі. Згодом зможуть диктувати умови владі і монополістам постачальникам комунальних послуг. Наша найперша задача ресурсного центру – створення умов для інформування мешканців про те, що таке ОСББ, основні механізми управління, допомога на початкових кроках при створенні, координувати їхню діяльність і допомагати об’єднанням знайти надавачів послуг, а надавачам – об’єднання. А також об’єднанням між собою спілкуватись і ставати впливовою громадою міста», – зазначила начальниця відділу супроводу ОСББ департаменту житлового господарства та інфраструктури Галина Когут.
Голови об’єднань, які взяли участь у навчанні, почерпнули багато практичної інформації, яку зможуть використати у щоденній роботі.
Для отримання детальнішої інформації звертайтесь, будь ласка, до Галини Смірнової, спеціаліста з моніторингу та зовнішніх зв'язків за тел. (044) 2535068 або електронною поштою: galyna.smirnova at undp.org.ua