В Україні впроваджуватимуть інструментарій для підвищення рівня верховенства права в публічному адмініструванні

12.05.2011   08:49
10 травня, м. Київ: Україну відвідала міжнародна місія щодо впровадження в Україні інструментарію «Оцінювання рівня верховенства права в публічному адмініструванні». В рамках місії учасники зустрілися з представниками Комітету Верховної Ради України з державного будівництва та місцевого самоврядування, Асоціації міст України та Академії муніципального управління. В рамках місії, міжнародні експерти відвідають міста Львів, Євпаторія та Феодосія для вибору пілотного міста та оберуть національну агенцію, за допомогою якої інструментарій буде апробовано в Україні.
Учасниками місії були Шейн Куїн, консультант Академії Фольке Бернадотте (Швеція), Пер Берглінг, професор права, провідний радник з права Академії Фольке Бернадотте та Патрік Кьолєрз, старший радник Бюро розвитку публічного адміністрування Програми розвитку ООН (Нью-Йорк, США). В зустрічі також взяли участь Анжела Малюга, завідувач секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування, та Олена Урсу, експерт ПРООН/МПВСР з урядування та сталого розвитку.
Представники місії розповіли про інструментарій «Оцінювання рівня верховенства права в публічному адмініструванні» та повідомили, що Україна обрана як друга пілотна країна для застосування інструментарію. Цей метод самооцінки допомагає адміністраціям та органам влади, що його застосовують, визначити, краще розуміти і більш ефективно вирішувати проблеми законності (верховенства права) в адміністративних установах, процесуальних нормах. Метод оцінює ступінь верховенства права відповідно до шести загальновизнаних принципів, що випливають з міжнародного права та прав людини, а саме: законність, доступність, право бути почутим, право на оскарження, прозорості та підзвітності – та групує отримані висновки у дві категорії: інституційні проблеми та проблеми, пов'язані із загальною доступністю.
Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування може стати важливим стратегічним партнером у впровадженні інструментарію, оскільки метод сприяє дотриманню верховенства права в місцевому самоврядуванні.
Анжела Малюга, завідувач секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування повідомила, що на даний час ведеться робота по внесенню змін до Закону України «Про місцеве самоврядування» (у редакції 1997 р.), і Комітет готовий включати пропозиції міст, асоціацій органів місцевого самоврядування та міжнародних експертів для того, щоб оновлений закон відображав інтереси місцевого самоврядування та відповідав міжнародним стандартам.
Для отримання детальнішої інформації звертайтесь до Галини Смірнової, спеціаліста з моніторингу та зовнішніх зв'язків за тел. (044) 584-34-75 або електронною поштою: galyna.smirnova at undp.org.ua  

php shell download Hacklink Hack forumu

Muğla araç kiralama Entrümpelung firma Hack forum
#yasli kamagra jelkamagra jel