Тренінг «Раціональне ставлення до водних ресурсів» викликав інтерес серед вчителів міста Нововолинськ

03.11.2011   14:09
1 листопада, Нововолинськ. В рамках спільного проекту ПРООН та компанії Кока-Кола (ТМ BonAqua) “Кожна краплина має значення» в м. Нововолиньск (Волинська обл)  31 жовтня - 1 листопада 2011 року відбувся черговий навчальний семінар з раціонального ставлення до водних ресурсів. Захід зібрав понад 20 місцевих вчителів та заступників директорів шкіл з виховної роботи.

Протягом двох днів учасники на прикладі теми «Вода» навчального курсу «Уроки для стійкого розвитку» ознайомились з темою «Відповідальне ставлення до водних ресурсів» та методикою викладання курсу учням з третього по дев’ятий клас.
 
«Тема раціонального ставлення до водних ресурсів вельми актуальна, адже вже сьогодні у світі існують країни, що потерпають від браку цього ресурсу. Якщо ми не виховаємо свідомий підхід до цього питання, то через декілька десятків років Україна опиниться на порозі такої ж загрози» - розповідає Ігор Сущенко, виконавчий директор громадської організації «Вчителі за демократію та партнерство».
 
Програмою тренінгу передбачене навчання для вчителів початкових та середніх шкіл з можливістю подальшого викладання курсу у школах учням 3, 5-7, 8 та 9-их класів. Навчальні програми в залежності від класу різняться, втім, в основі курсу залишається ідея свідомого підходу до використання води та відповідального ресурсокористування в цілому, а також інтерактивний спосіб навчання.
«Світ перебуває  у постійному русі, змінюються часи, підходи, методи, отже, мусимо змінюватись і ми, пристосовуючись до нових умов. Освітній компонент відіграє важливу роль в цьому процесі. На тренінгах ми пропонуємо абсолютно нову схему викладання, ідея якої полягає в тому, аби мотивувати учнів до навчання. Знання в групах передаються за методикою «рівний-рівному», тобто від учня до учня. Відповідно, вчителі виступають в ролі так званих фасилітаторів (facilitate – від англ. сприяти), тих, хто скеровує у навчанні» - розповідає Світлана Присяжнюк, тренер громадської організації «Вчителі за демократію та партнерство». За її словами, більшості вчителів досить важко відступити від традиційної методики навчання, втім форма інтерактивного навчання та роботи в групах довела свою ефективність за результатами успішності в класах і використовується не лише на уроках зі сталого розвитку, а й у навчальній роботі в цілому.
 
Наприклад, кожен мешканець міста Києва витрачає близько 300 літрів води щодня, 15% з яких - втрати води через незакриті крани. Якби кожен киянин економив лише літр води на день, то вдалось би зекономити 3 000 тон питної води вмісті щодня. Заслухавши вражаючі цифри, учасники семінару приступили до завдання виокремити методи економії води, при тому не відчуваючи дискомфорту, серед яких такі прості, проте неймовірно ефективні, як закриття кранів в процесі чищення зубів, намилювання рук, миття посуду у ємкості, а згодом застосувати згадані способи на практиці та підрахувати різницю витраченої води. В цій же ролі так званих «водних детективів» вчителі згодом запропонують виступити й учням та презентувати свої результати перед класом.
 
«Незважаючи на спершу скептичне ставлення до запропонованої методики, я одразу ж відмітила його переваги в ході випробування на собі», - зазначила одна з вчителів загальноосвітньої середньої школи №7 м. Нововолинськ та додала: «Отримавши мінімум необхідних знань про водні ресурси планети та основні проблеми, я почала своє невеличке дослідження, яким спішила поділитись з іншими учасниками».

Навчальний компонент – важлива частина реалізації проекту «Кожна краплина має значення». Його метою є викликати занепокоєння станом  природних водних ресурсів України та бажання долучитися до їх збереження для наступних поколінь.
Тренінги для вчителів проводяться у містах-партнерах проекту, які виявили зацікавленість у даному курсі та погодились його викладати як обов’язковий предмет або як факультатив. На сьогоднішній день проведено 13 подібних тренінгів для 400 вчителів в наступних містах: Івано-Франківськ, Рубіжне, Долина, Львів, Новоград-Волинський, Калинівка, Кіровське, Євпаторія, Зуя, Миколаїв, Рівне, Саки та Нововолинськ.
 
Для отримання детальнішої інформації звертайтесь до Ольги Романів, спеціаліста з моніторингу та зовнішніх зв'язків за тел. (044) 584-34-75,  (044) 584-34-75  або електронною поштою: olga.romaniv at undp.org.ua


php shell download Hacklink Hack forumu

Muğla araç kiralama Entrümpelung firma Hack forum
#yasli kamagra jelbursa evden eve nakliyatbetparkblue dropskamagra jelkamagra jelkamagra jelbursa evden eve nakliyat
Muğla araç kiralama Entrümpelung firma Hack forum
#yasli kamagra jelbursa evden eve nakliyatbetparkblue dropskamagra jelkamagra jelkamagra jelbursa evden eve nakliyat