У Долині відкрито відновлене природне джерело води

12.12.2011   14:57

7 грудня у м. Долина Івано-Франківської області в рамках спільного проекту ПРООН та компанії «Кока-Кола» на території міського парку відбулось урочисте відкриття відновленого джерела. У заході взяли участь представники Проекту ПРООН «Муніципальна програма врядування та сталого розвитку» (ПРООН/МПВСР), який реалізує проект «Кожна краплина має значення у 2011 році, міської влади та Долинської спеціалізованої школи-інтернату І-ІІІ ст.

Всім відомо, що вода є необхідною умовою для життя людей, рослин та тварин. Із самого початку існування цивілізації люди селилися поблизу води. На жаль, багато країн потерпає від браку води, а, або ж вона є не придатною до вжитку. Наявність належної системи водопостачання може значно покращити якість життя та є умовою соціально-економічного розвитку.
 
В Україні також існує проблема доступу до безпечної питної води. Незважаючи на велику кількість річок, Україна все ж є однією з тих країн, в яких води не вистачає. Вона належить до шести країн Центральної та Східної Європи, які отримують від 50% до 75% води із зовнішніх джерел. Використання води з природних джерел, за умови їхнього існування, може бути вирішенням цієї проблеми.
 
Забезпечення населення міста Долина достатньою кількістю води належної якості є одним із стратегічних завдань розвитку міста. У 2011 році було прийнято рішення про участь міста у конкурсі спільного проекту ПРООН та компанії Кока-Кола (за підтримки ТМ «BoaAqua») «Кожна краплина має значення», який виконується проектом ПРООН «Муніципальна програма врядування та сталого розвитку». І наразі в місті Долина відновлюються аж два природних джерела за фінансування проекту «Кожна краплина має значення».
 
Співпраця міста з проектом була націлена не лише на відродження та захист природних джерел, але й заохочення раціонального споживання водних ресурсів, а також навчання членів громади дбайливого ставлення до них. В рамках проекту «Кожна краплина має значення» в Долині було проведено тренінг на тему «Відповідальне ставлення до водних ресурсів» для учнів Долинської спеціалізованої школи-інтернат та школи №7, а також розміщено два стріт-борди зі слоганом «Природа подарувала нам чисту воду. Збережи її». Всі ці заходи привернули уваги населення до проблеми нестачі чистої природної води.
 
Офіційна церемонія відкриття одного з відновлених джерел на території міського парку, показало, що проект «Кожна краплина має значення» дійсно дуже важливий для міста та його жителів.
 
Проект було реалізовано Громадською організацією «Центр підтримки та розвитку реформ» спільно з Долинською спеціалізованою школою-інтернат. Відновлене джерело знаходиться в міському парку у живописному місці біля озера. Це не єдине джерело в парку, відроджене згідно з планом розвитку паркової зони. Від 70 до 90 людей щодня беруть воду з цього джерела. Проте дуже часто людям доводиться чекати в черзі, щоб набрати воду. Відновлення ще одного джерела та облаштування прилеглої території зробило зручним доступ до нього та зменшило  черги людей, які хотіли набрати воду. Відтак, вільний доступ до питної води став доступнішим у Долині.   
 
Офіційна церемонія відкриття відновленого джерела відбулась в міському парку 7 грудня 2011 року. У події взяли участь представники ПРООН, Долинський міський голова Володимир Гаразд та представники міської ради, учні, вчителі та директор Долинської спеціалізованої школи-інтернат, журналісти місцевих та районних ЗМІ та жителі міста.
 
Учні Долинської спеціалізованої школи-інтернат підготували концерт: пісні, присвячені воді, театральну сценку про важливість споживання якісної води, а також Флешмоб. Захід відкрив   Долинський міський голова, привітавши присутніх з відкриттям джерела та висловивши вдячність всім тим, хто долучився до реалізації проекту. Після цього джерело було освячене ігуменом Гошівського монастиря.
 
Участь в проекті «Кожна краплина має значення» та успішне відновлення природного джерела є вдалим прикладом для планування подальшої реалізації проектів громад в місті. Проект показав, що спільні зусилля членів громади та належне використання наявних ресурсів можуть значно покращити умови життя. Крім того, проект «Кожна краплина має значення» підкреслив важливість відповідального ставлення до водних ресурсів та надихнув дітей, які стали учасниками тренінгу та церемонії відкриття джерела, на реалізацію власних міні-проектів, а також на поширення отриманих знань серед друзів та батьків.
 
Очікується, що Офіційні церемонії відкриття природних джерел, які відновлюються ще в чотирьох містах-партнерах ПРООН/МПВСР в рамках проекту «Кожна краплина має значення», будуть не менш яскравими та успішними.
 
 
За детальною інформацією звертайтесь до Ольги Осауленко за ел адресою Olga.Osaulenko@undp.org.ua

php shell download Hacklink Hack forumu

Muğla araç kiralama Entrümpelung firma Hack forum
#yasli kamagra jelbursa evden eve nakliyatbetparkblue dropskamagra jelkamagra jelkamagra jelbursa evden eve nakliyat
Muğla araç kiralama Entrümpelung firma Hack forum
#yasli kamagra jelbursa evden eve nakliyatbetparkblue dropskamagra jelkamagra jelkamagra jelbursa evden eve nakliyat