8 квітня, Київ: Підведено підсумки конкурсу проектів з відновлення природних джерел та інформаційних кампаній, спрямованих на пропагування раціонального управління водними ресурсами. Конкурс проведено в рамках другої фази спільного проекту Програми розвитку ООН та компанії “Кока-Кола” під назвою “Кожна краплина має значення”. Комісія по відбору проектів підтримала 5 проектів по відновленню джерел та 7 проектів інформаційних кампаній, поданих громадськими організаціями.
Проектна комісія отримала 8 проектних заявок з 8 міст на відновлення природних джерел та створення навколо них рекреаційних зон відпочинку. Було підтримано п'ять проектів, відповідні угоди надіслано громадам-переможцям вчора. Громади відновлюватимуть джерела в містах Українка (Київська область), Болград (Одеська область), Гайворон (Кіровоградська область), Рівне та Вознесенськ (Миколаївська область).
Переможцями конкурсу стали такі організації та проекти щодо відновлення природних джерел:
- “Відновлення природного джерела, розташованого в парку ім. Пушкіна в м. Болград”, поданийФондом підтримки підприємництва в Болградському районі Одеської області;
- "Відновлення природного джерела в Гайвороні", поданий Гайворонським районним козацьким товариством Буго-Гардівської паланки Українського козацтва;
- “Відновлення природного джерела в передмісті м. Рівне “Басів Кут”, поданий ГО “Екодім”;
- “Відновлення двох природних джерел в м. Вознесенськ”, поданий ГО “Вознесенський міський благодійний фонд сприяння розвитку гімназії”.
- "Відновлення прибережної ділянки та облаштування рекреаційної зони", поданий ГО "Спортивний клуб "Зміна"", м. Українка.
Проекти реалізовуватимуться на умовах спільного фінансування 80%/20% (80% загальної вартості проекту надасть донор, 20% - розділять між собою міська/селищна/сільська рада та громада-учасник).
Інформаційні кампанії привернуть увагу громадськості міст та селищ до необхідності дбайливого та відповідального ставлення до води та проблеми обмеженості природних водних ресурсів належної якості. Протягом квітня-грудня 2013 р. громади проведуть інформаційні кампанії в містах Болград (Одеська область), Українка (Київська область), Євпаторія (АР Крим), Житомир, Івано-Франківськ, Долина (Івано-Франківська область) та селі Денежникове (Луганська область).
Переможцями конкурсу стали такі організації та проекти щодо проведення інформаційних кампаній:
- “Бережливе ставлення до водних ресурсів – вагомий внесок у наше майбутнє!”, поданий ГО “Центр муніципального та регіонального розвитку – ресурсний центр”;
- “Вода – наше благо та життя”, поданий Фондом підтримки підприємництва у Болградському районі Одеської області;
- “Збережемо воду – живодайне джерело життя!”, поданий ГО “Молодіжний клуб “Галактика”;
- “Краплина воду береже”, ГО “Центр підтримки та розвитку реформ”;
- “Збережемо воду - збережемо життя”, поданий ГО “Піклувальна рада “Малятко”;
- “Створення демонстраційного майданчика з впровадження крапельного зрошення”, поданий Новоайдарською районною громадською організацією “Товариство сільських жінок “Акація”;
- “Кожна краплина має значення”, інформаційна компанія з використанням соціальних медіа та крадсорсингу для створення віртуальної карти природних джерел, водних ресурсів та моніторингу досліджень якості води. Проект поданий громадською організацією «Юнітек»;
Проекти реалізовуватимуться на умовах спільного фінансування з організацією громади у пропорції 90%/10% (90% вартості проекту надасть донор,10% має надати організація громади-учасник.
Громади-переможці планують залучити до заходів школярів, вчителів, жителів багатоквартирних будинків міст та селищ. Громади планують виготовити та транслювати просвітницькі аудіо- та відео- ролики та мультфільм на місцевих телевізійних каналах. Для учнів та вчителів проводитимуться тренінги та конференції, брейн-ринги, конкурси творчих робіт, фотографій та малюнків, буде створено тематичні комікси. В деяких містах планують організувати прибирання берегів річок. Також, заплановано проведення тренінгів для вчителів/школярів/учнів дитячих садочків на тему “Бережливе ставлення до водних ресурсів планети “Земля”.
Нагадаємо, що в 2012 році проведено 10 інформаційних кампаній в містах Гола Пристань, Вознесенськ (Миколаївська область), Українка (Київська область), Новоград-Волинський, Житомир (Житомирська область), Вінниця, Тульчин, Могилів-Подільський, Калинівка (Вінницька область), Івано-Франківськ та Долина (Івано-Франківська область).
За детальнішою інформацією, будь-ласка, звертайтеся до Галини Смірнової за телефоном у Києві: (044) 584-34-75 або електронною поштою: galyna.smirnova at undp.org.ua