Алессандра Тісо взяла участь у Національному форумі міст-партнерів ПРООН

15.07.2013   09:34

11 липня: У Львові на засідання Національного форуму міст-партнерів проекту ПРООН «Муніципальна програма врядування та сталого розвитку» (ПРООН/МПВСР) зібралися більше 70 учасників та учасниць, серед яких міські голови, представники Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування, Адміністрації Президента України, експерти Програми розвитку ООН та інших міжнародних організацій. Учасники форуму обговорюють результати та кращі практики проекту, а також перспективи проведення реформи місцевого самоврядування, децентралізації влади та досягнення сталого розвитку в містах України.

Проект ПРООН працював більше 9 років і завдяки його роботі 29 міст-партнерів поглибили співпрацю з місцевими громадами та міськими радами шляхом об’єднання їх зусиль задля покращення умов проживання громадян. Проект працював на трьох рівнях – рівні громади, муніципалітету та національному.

 

Відкриваючи конференцію, Алессандра Тісо, Координатор системи ООН та Постійний представник ПРООН в Україні підкреслила: “Для ПРООН важливо те, що підходи, які застосовував проект «Муніципальна програма врядування та сталого розвитку», зокрема підхід до місцевого розвитку із залученням громади, залучення громадян до процесу прийняття рішень та модель співфінансування проектів громад були засвоєні в містах-партнерах проекту».

 

Гуідо Бельтрані, директор Швейцарської агенції розвитку та співробітництва в Україні позитивно оцінив результати ПРООН/МПВСР і особливо відзначив внесок проекту для покращення якості надання муніципальних послуг на місцевому та регіональному рівнях через впровадження проектів електронного врядування, покращення системи управління твердими побутовими відходами, відновлення інфраструктури в містах та сприяння розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ).

 

Марина Ставнійчук, керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента України зазначила: «Що стосується Концепції розвитку місцевого самоврядування в Україні, скажу, що ми сподіваємось на найближче підписання Президентом  відповідного Указу, яким буде затверджено цю Концепцію. Ініціювання реформи місцевого самоврядування — це не ініціатива чиновників, це потреба дня. Тема дуже актуальна, вона піднята самим місцевим самоврядуванням та асоціаціями. В контексті тієї мети, яку ми ставимо собі при реформуванні місцевого самоврядування, а саме — досягти ефективності діяльності територіальних громад, забезпечити їх спроможність володіння власними ресурсами, допомогою держави у потрібних випадках, мають велике значення ряд заходів, в тому числі, і такі, які проводяться сьогодні у Львові.

 

Ми сьогодні підводимо підсумки Програми, яка пов’язана з досвідом муніципального врядування та сталого розвитку. Реально європейські тенденції, в тому числі, для України, пов’язані з пошуками тих форм і методів роботи місцевого самоврядування, які би забезпечили ефективний і сталий розвиток територіальних громад”.

Проект допоміг багатьом місцевим громадам по всій Україні спільними зусиллями вирішувати пріоритетні місцеві проблеми.  За період роботи проекту місцеві громади створили 670 організацій, членами яких стали більше 70 тисяч мешканців міст-партнерів.   За підтримки проекту було реалізовано 309 проектів громад, спрямованих на покращення місцевої інфраструктури та підтримку сталого розвитку. Загальна вартість проектів сягає 36,3 млн. грн. Реалізація цих проектів безпосередньо покращила умови проживання та навчання більш ніж 282 тис. людей. Окрім цього, міста-партнери впровадили механізми залучення мешканців до процесу прийняття рішень щодо місцевого розвитку для вирішення типових проблем міст. В усіх містах-партнерах створено муніципальні відділи підтримки громадських ініціатив, персонал яких пройшов підвищення кваліфікації через тренінги, навчальні поїздки та консультації.

 

Першим підхід до місцевого розвитку із залученням громади засвоїло Рівне, де в 2009 році було ухвалено Муніципальну програму сталого розвитку міста. В основу програми було покладено підхід за участі громади та принцип співфінансування проектів громад. У рамках виконання програми місто щороку підтримує близько 30 проектів громад. У грудні 2012 року цю програму було подовжено до 2017 року. Пізніше, міста Івано-Франківськ, Вознесенськ, Долина та інші також створили власні програми сталого розвитку, в основу яких механізм впровадження проекту.

У містах-партнерах упроваджено низку проектів для покращення якості надання муніципальних послуг. У шести містах – Вознесенськ, Кіровське, Новоград-Волинський, Львів, Долина та Бахчисарай – впроваджено систему управління якістю при наданні муніципальних послуг відповідно до міжнародного стандарту ISO. У Вознесенську створено Центр надання адміністративних послуг.

Проект активно впроваджував елементи електронного врядування та використання нових інформаційно-комунікаційних технологій та соціальних медіа в роботі міських рад. Зокрема, було створено офіційні веб-сторінки міських рад, впроваджено е-документообіг в містах Вознесенськ та Долина. Також, було пілотовано краудсорсинговий проект «ЕКОМІСТО» та створено мобільні додатки щодо роботи органів місцевого самоврядування в м. Івано-Франківськ.

Важливо, що через навчальні заходи проект покращив професійні навички службовців органів місцевого самоврядування та активістів громад. Загалом бльше 15 тисяч посадовців та службовців органів місцевого самоврядування поліпшили свої навички та знання в ході начальних заходів проекту. Більше 500 навчальних заходів для різних цільових аудиторій були присвячені темам ефективного місцевого самоврядування та децентралізації, проектному менеджменту, створенню та функціонування ОСББ, раціональному ставленню до водних ресурсів, попередженню ВІЛ/СНІДу, гендерному інтегруванню тощо.

У співпраці з проектом ПРООН/МПВСР, Комітет Верховної Ради з державного будівництва та місцевого самоврядування, розробив Проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про органи самоорганізації населення». Також, представники органів місцевого самоврядування – місцеві партнери проекту брали участь обговоренні проектів Законів «Про об'єднання територіальних громад» та «Про службу в органах місцевого самоврядування» у 2012 році.

На запит Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України було розроблено дві типові освітні програми, спрямовані на здобуття кваліфікації «Управитель багатоквартирного житлового будинку» та підвищення кваліфікації голів та/або членів правлінь ОСББ. Обидві освітні програми, після їх затвердження Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України та Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, запропоновані до включення до переліку програм основних навчальних закладів, які надають в Україні післядипломну освіту.

На основі досвіду проекту розпочато проект ЄС/ПРООН «Поширення кращих практик недержавного моніторингу надання адміністративних послуг», а з 2014 року планується розпочати великий проект, спрямований на впровадження енергоефективності в містах за підтримки ЄС.

Місто Львів стало партнером проекту ПРООН «Муніципальна програма врядування та сталого розвитку» в листопаді 2006 року. В 2010-2012 рр. в м. Львів впроваджено систему управління якістю при наданні муніципальних послуг відповідно до стандарту ISO. На звернення Львівської міської ради, проект ПРООН/МПВСР провів декілька навчально-методичних семінарів для представників та представниць ОСББ та ініціативних груп, що бажають його створити.

ПРООН спільно з Академією Фольке-Бернадотта, Швеція, та Львівською міською радою впровадили у Львові пілотний проект з питань застосування аналітичного інструменту щодо вимірювання верховенства права у публічному адмініструванні на прикладі департаменту житлового господарства. Оцінювання процедур та послуг міської ради проводилося з точки зору шести загальноприйнятих міжнародних принципів – законність, доступність, право бути почутим, право на оскарження, прозорість та підзвітність.

 

Для отримання детальнішої інформації звертайтесь до Галини Смірнової, спеціаліста з моніторингу та зовнішніх зв'язків за тел. (044) 584-34-75 або електронною поштою: galyna.smirnova at undp.org.ua

Проект Програми розвитку ООН “Муніципальна програма врядування та сталого розвитку”, був започаткований у квітні 2004 року з метою сприяння демократичному врядуванню та покращенню якості життя у містах України. Проект працює на національному, муніципальному рівнях та рівні громади. Головною метою МПВСР є надавати підтримку на розвиток партнерства на місцевому рівні та посилення підходу до планування місцевого розвитку за принципом “знизу-вгору”. З 2004 до 2013 р. Було підтримано 309 проектів місцевих громад загальною вартістю 36,3 млн. грн. Донорами проекту були Швейцарська агенція розвитку та співробітництва, Посольство Королівства Норвегія в Україні, Уряд Канади. Більше деталей на сайті msdp.undp.org.ua

Програма розвитку Організації Об'єднаних Націй (ПРООН) є глобальною мережею ООН в галузі розвитку, організацією яка виступає за позитивні зміни та надає країнам доступ до джерел знань, досвіду та ресурсів задля допомоги людям в усьому світі будувати краще життя. Ми співпрацюємо з 177 країнами світу, допомагаючи їм знаходити власні шляхи розв'язання глобальних та національних проблем в галузі людського розвитку. Покращуючи свої власні можливості, вони мають змогу використовувати досвід та знання співробітників ПРООН та широкого кола наших партнерів. Більше деталей на сайті http://undp.org.ua/


php shell download Hacklink Hack forumu

Muğla araç kiralama Entrümpelung firma Hack forum
#yasli kamagra jelkamagra jel