Програма розвитку ООН у Вінниці представила Інструмент самооцінки для сталого місцевого розвитку

10.09.2013   16:11

6 вересня, Вінниця:  Програма розвитку ООН представила Інструмент самооцінки для сталого місцевого розвитку в ході міжнародної конференції «Процес стратегічного планування на місцевому рівні».  Більше 50 представників міжнародних організацій з 7 країн та багатьох міст обласного значення України взяли участь у  міжнародній конференції, присвяченій розвитку територіальних громад та стратегічному плануванню на місцевому рівні, що відбулася в  день 650-ї річниці міста Вінниця.

Інструмент самооцінки для сталого місцевого розвитку (SAT4SLD) був розроблений Братиславським регіональним центром ПРООН для  допомоги органам місцевого самоврядування оцінити їх поточне становище, досягнути консенсусу всіх учасників щодо шляхів сталого місцевого розвитку та вирішити питання урядування, а також соціально-економічні та  екологічні питання.

SAT4SLD – це сучасний підхід до планування, що базується на самооцінці і сприяє створенню довгострокової  стратегії розвитку.  SAT4SLD включає три етапи: аналіз ситуації, визначення проблем та моніторинг на основі активів (природного, людського, фінансового та ін. капіталів). На сьогодні, Інструмент самооцінки для сталого місцевого розвитку пілотується у великих містах Узбекистану і 9 містах Македонії. В Україні інструмент пілотується в Антрацитівському районі Луганської області (c. Бобрикoве) та Глухівському районі (с. Некрасове)  Сумської області в рамках проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – II”.

Головною відмінною рисою SAT4SLD від основних технік стратегічного планування є те, що цей інструмент дозволяє зробити наголос на соціальній інтеграції та екологічній сталості, поряд зі звичним аналізом соціально-економічних аспектів розвитку регіону.  Причому аспекти екологічної сталості і соціальної інтеграції не розглядаються як окремі  питання,  а враховуються як наскрізні теми у процесі планування.

Також, на відміну від традиційного стратегічного планування,  SAT4SLD приділяє окрему увагу важливості колективних дій основних груп суб’єктів місцевого розвитку. Колективна дія – це добровільні кроки на користь спільних інтересів багатьох суб’єктів чи окремих інститутів. Така колективна діяльність потребує довіри між різними групами та впевненості груп у власній дієздатності. На місцевому рівні, існує багато проблем, які можливо вирішити лише за допомогою колективних дій, і саме місцева влада має можливість звести разом громадськість, приватний сектор, неурядові організації, а також співпрацювати з іншими органами влади.

В ході конференції Ірина Скалій, менеджер проекту ПРООН представила інструмент самооцінки та досвід його застосування в Україні. Міста Львів та Миколаїв виявили зацікавленість  у пілотуванні інструменту.

Також, учасники конференції ознайомились з новою Стратегією розвитку «Вінниця 2020», яку 2 вересня цього року затвердили депутати Вінницької міської ради.  У 2020 році Вінниця прагне стати містом доброзичливих та усміхнених людей (SMILE city).

Жити у місті доброзичливих та усміхнених людей означає для вінничан:

 

·         Strong community City - сильна та активна територіальна громада;

·         Modern City – сучасне місто;

·         Interesting City -  цікаве місто;

·         Liveable City - зручне для життя місто;

·         Energetic City- енергійне місто;

 

Стратегія «Вінниця – 2020» містить 5 пріоритетів: 1) Формування сильної місцевої  громади; 2) Економічний розвиток, спрямований на високий та якісний рівень зайнятості; 3) Cталий екологічний розвиток і покращення якості надання комунальних послуг; 4) Якість соціального життя; 5) Збалансований просторовий розвиток.

 

Для отримання детальнішої інформації звертайтесь до Галини Смірнової, спеціаліста з моніторингу та зовнішніх зв'язків за тел. (044) 584-34-75 або електронною поштою: galyna.smirnova at undp.org.ua


php shell download Hacklink Hack forumu

Muğla araç kiralama Entrümpelung firma Hack forum
#yasli kamagra jelbursa evden eve nakliyatbetparkblue dropskamagra jelkamagra jelkamagra jelbursa evden eve nakliyat
Muğla araç kiralama Entrümpelung firma Hack forum
#yasli kamagra jelbursa evden eve nakliyatbetparkblue dropskamagra jelkamagra jelkamagra jelbursa evden eve nakliyat