МПВСР збагатилась досвідом ґендерного інтегрування за підтримки Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва

09.09.2008   06:34
 4-5 вересня, Ужгород, с. Нижній Бистрий (Закарпатська обл.): «Муніципальна програма врядування та сталого розвитку» взяла участь у зустрічі ґендерних уповноважених проектів, що впроваджуються за підтримки Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва (ШАРС), що мала на меті проведення навчання для ґендерних уповноважених та планування подальшої діяльності з ґендерного інтегрування. Частиною тренінгу було ознайомлення із досвідом проекту FORZA.
 Зустріч ґендерних уповноважених була організована Ґендерною координаційною радою, створеною ШАРС у 2007 році. У зустрічі взяли участь ґендерні вповноважені проектів, що впроваджуються за підтримки ШАРС, представниці Нижньобистрівської сільської ради та школи, спеціалісти проекту FORZA та спеціалісти Закарпатського обласного лісового господарства. Муніципальну програму врядування та сталого розвитку ПРООН, що впроваджує компонент за підтримки ШАРС у Вінницькій обл. та АР Крим, представляла на зустрічі п. Галина Гуленко, спеціаліст проекту з питань моніторингу та зовнішніх зв’язків. Нагадаємо, що у квітні 2008 року МПВСР приймала подібний візит у м. Новоград-Волинський для представлення свого практичного досвіду з гендерного інтегрування.
 
У ході даного візиту, ґендерні уповноважені ознайомилися з практичним досвідом проекту FORZA  – Швейцарсько-українського проекту розвитку лісового господарства в Закарпатті, що є першим практичним комплексним лісогосподарським проектом, спрямованим на вдосконалення управління довкіллям, запобігання природним лихам та покращення життєвого рівня населення, який було започатковано в 2004 році. В рамках візиту учасники та учасниці відвідали с. Нижній Бистрий, де зустрілися з представниками і представницями сільради, власницями зелени садиб, вчителями школи с. Нижній Бистрий та громади. Учасники та учасниці дізналися про заходи, що впроваджуються в рамках проекту FORZA в с. Нижній Бистрий, серед яких розробка плану розвитку водзбору для села та плану ведення лісового господарства для Нижньобистрівського лісництва, регулювання потоку Широкий, який дуже постраждав під час повеней 1998 та 2001 років, розвиток сільського зеленого туризму. Також за підтримки проекту FORZA було значно поліпшено теплозабезпечення в загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів ім. В.Вовчка та проведено експеримент з теплозбереження в домогосподарствах села.
 
На основі польового візиту, учасники та учасниці проаналізували отримані місцеві дані та навчилися проводити оцінку впливу проекту на вигодонабувачів за допомогою контрольного списку (матриці ШАРС). Дана таблиця дозволяє оцінити вплив проекту за сімома блоками: доступ до якісних послуг, доступ та контроль над доходами та ресурсами, фізична, соціальна та економічна мобільність, процеси прийняття рішень та участь, питання врядування, реформ, державного управління, використання часу та часове навантаження, проживання життя, вільного від насильства.
 
У ході зустрічі, учасники та учасниці заслухали презентації щодо матриці оцінки ґендерного інтегрування (п. Ярослави СОРОКОПУД), візуальні стратегії в ґендерному інтегруванні (з використаннями ґендерних карикатур та інших) (п. Людмили НЕСТРИЛЯЙ), питання збору даних про розподіл праці між жінками і чоловіками («Фотографія дня») (п. Наталія КОСТЮК) та інших важливих питань, пов’язаних з ґендером. Пані Олена Суслова, Голова Ґендерної координаційної ради ШАРС, провела рольову гру, присвяченувизначенню традиційних та реальних потреб жінок та чоловіків «Два крила».
 
Учасниці навчилися використовувати візуальні стратегії в ґендерному інтегруванні (ґендерні карикатури та інші), ознайомилися з ґендерними ресурсами ШАРС та висловили свої пропозиції щодо подальших спільних заходів ґендерних уповноважених.
 
Оскільки ці рекомендації та інструменти з питань ґендерного інтегрування, що були представлені в ході зустрічі, є важливими для подальшого зміцнення демократії та сприяння утвердженню принципів ґендерної рівності на місцевому рівні, запрошуємо міста-партнери МПВСР скористатися цим досвідом та отримати вигоду від набутих знань (навчальні матеріали є в наявності в офісі проекту). Програма заохочує міста-партнери пропонувати ідеї щодо подальшого ґендерного інтегрування нашої діяльності.
 
Для отримання більш детальної інформації звертайтесь, будь ласка, до Галини Гуленко, спеціаліста Програми з моніторингу та зовнішніх зв'язків, за те. +38 (044) 501 4203 або електронною поштою: galyna.gulenko@undp.org.ua.
 
 
 

php shell download Hacklink Hack forumu

Muğla araç kiralama Entrümpelung firma Hack forum
#yasli kamagra jelKamagra jelhttps://www.lifta20mg.com.tr/