Учні школи №3 міста Рубіжне (Луганська область) мали в День знань справжнє свято, адже після літніх канікулів вони побачили реконструйований зручний вхід до школи.
Керівник громадської організації Рубіжанської спеціалізованої школи № 3 Вікторія Задорожня повідомила, що реалізація проекту допомогла школі реконструювати вхід в будівлю школи, який не проходив капітального ремонту з 1962 року.
Через занедбаний стан входу виникала велика кількість серйозних проблем: загроза дитячого травматизму, втрата тепла, бракувало навісу над входом. Як результат - низький рівень комфортності умов навчання в школі.
Крім цього, це гальмувало впровадження в школі інклюзивної освіти, коли поряд із звичайними дітьми навчаються діти в різними фізичними вадами, наприклад ДЦП та органів руху.
Після проведення реконструкції, вхід у школу отримав сучасний вигляд, з’явився пандус, навіс, міцні, нетравматичні сходи й освітлення, що забезпечують необхідні санітарно-гігієнічні та естетичні умови навчання дітей і реалізації інклюзивної освіти.
Ідея створення сприятливих умов для навчально-виховного процесу об'єднала педагогічний та батьківський колективи в 2011 році, коли при школі було створено громадську організацію «Краплинка щастя».
Місцева ініціатива цієї ГО була підтримана проектом ПРООН «Муніципальна програма врядування та сталого розвитку». За інформацією муніципального координатора цієї Програми в м. Рубіжне Ірини Божич на реалізацію проекту було використано 100 515 гривень. Розмір внесків, відповідно до підписаної угоди між ПРООН/МПВСР та ГО «Краплинка щастя», був таким: 9200,00 грн (10% від вартості проекту) внесли члени ГО «Краплинка щастя», її нефінансовий внесок склав 8515,00 грн, 49680,00 грн. - кошти Рубіжанської міської ради та 33120,00 грн. – ПРООН/МПВСР (з фонду донора Швейцарської агенції розвитку та співробітництва).
Рубіжне є містом-партнером ПРООН/МПВСР з березня 2007 року. За період співпраці, за фінансової підтримки ПРООН / МПВСР реалізовано 10 проектів громад.
Варто відзначити, що ця співпраця не тільки допомагає мекшанцям міста вирішувати місцеві проблеми, але і підвищує їх соціальну активність. Наприклад, після того, як колектив школи побачив, що їх зусилля приносять результати, вони взяли участь у проекті «Школа, як осередок розвитку громади» Всеукраінского фонду «Крок за кроком», який сприяє впровадженню суспільно-орієнтованої освіти. За такої системи освіти школа стає осередком знань і творчості не лише для дітей, які в ній навчаються, а й для жителів всього мікрорайону. У найближчих планах у ГО «Краплинка щастя» - отримання школою статусу «Суспільно-активна школа». І якщо це станеться в новому навчальному році, то вона стане єдиною в місті школою з таким високим статусом і поповнить список 30 шкіл Луганської області, які цей статус вже отримали.
Секретар міської ради Олександр Хоменко у своєму виступі підкреслив значимість соціальної активності Рубіжанської громади і націленість міської влади на партнерські відносини з громадськими організаціями міста. Також він нагородив почесною грамотою виконкому керівника ГО «Краплинка щастя» Задорожню Вікторію Іванівну за сприяння місцевому сталому розвитку.
Підготовлено завдяки інформації та фотографіям від Ірини Божич, муніципального координатора проекту в м. Рубіжне