Під час проведення конференції, організованої за сприяння ПРООН, мери малих міст підтримали нові бюджети територіальних громад, запропоновані Урядом України

07.07.2009   11:23
м. Українка (Київська область), 6-7 липня 2009 року: З метою підтримки місцевого самоврядування, 311 мерів малих міст обговорили методи покращення розвитку міст районного значення за допомогою механізму державно-приватного партнерства під час Всеукраїнської конференції, яку організувала Асоціація малих міст у співпраці з Програмою розвитку ООН, Швейцарською агенцією розвитку та співробітництва, Посольством Королівства Норвегія та Німецьким товариством технічного співробітництва.
Три чверті українських міст відносяться до групи малих міст з населенням менше 50 тисяч мешканців. Малі міста є найчисельнішою за кількісним складом групою міст, значна частина яких - це адміністративні центри районів.  Взагалі, з малими містами безпосередньо пов'язане життя майже 22 млн українців. І саме ці території, на думку учасників конференції, є найбільш депресивними, вже багато років їх проблеми вирішуються по залишковому принципу.
 
Під час наради з Прем'єр-міністром Юлією Тимошенко та членами Кабінету міністрів України, мери малих міст та представники місцевих органів державної влади обговорили численні проблеми, пов'язані з життєдіяльністю громад малих міст. Мери запропонували спільно з Урядом переглянути та наповнити конкретними заходами Державну програму розвитку малих міст, яку було проголошено в 2004 році.
 
Юлія Тимошенко, Прем'єр-міністр України виступила за посилення заходів для фіскальної децентралізації і жорсткий перерозподіл коштів з центрального рівня на місцевий.  Прем'єр-міністр наголосила на важливості прийняття Закону «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» (нова редакція) стосовно сіл, селищ, міст районного значення, які передбачають розширення надходжень бюджету розвитку місцевих бюджетів, перехід на прямі міжбюджетні стосунки з усіма місцевими бюджетами.
 
Новим Бюджетним кодексом, запропонованим Урядом передбачено повернення 50% надпланових надходжень за переліком показників загальнодержавних податків і зборів та ін. Нововведення за словами Прем'єр-міністра кардинально змінять процес формування бюджетів місцевого рівня, а загальна кількість бюджетів територіальних громад, що розраховуються на рівні держави зросте з більше 700 до понад 12 000. «Якщо ми нічого не змінимо для громад - не змінимо України», сказала Юлія Тимошенко.

На думку мерів міст, головними проблемами, що заважають становленню та розвитку місцевого самоврядування є наступні. Передусім, це неврегульованість бюджетних відносин та потреба прийняття змін до Бюджетного кодексу із запропонованими Урядом змінами.  Також, потребують врегулювання управління земельними ресурсами,  покращення стану житлово-комунального господарства та диспропорція забезпечення штатів органів місцевого самоврядування, а також перехід до мажоритарної системи виборів до міських рад.
 
ПРООН робить безпосередній внесок у забезпечення сталого розвитку цілої країни шляхом впровадження ініціатив з само-уповноваження та відродження громад для реального покращення рівня їх життя на місцевому рівні.
Також, на загальнонаціональному рівні ПРООН підтримує обласні та районні органи влади за допомогою розвитку та реалізації багатостороннього партнерства між громадами, центральною та місцевою владою, приватним сектором та міжнародними донорськими організаціями, внаслідок якого ми разом створюємо відчутну різницю в життях громадян.
 
Під час Всеукраїнської конференції Асоціації малих міст, партнери «Муніципальної програми врядування та сталого розвитку», проекту, що впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні (ПРООН/МПВСР), представили свій досвід застосування механізмів  державно-приватного партнерства та підходу за участі громади для покращення життя громадян в містах України.
Впродовж 2004-2009 рр. лише цей проект підтримав 176 ініціатив місцевих громад загальною вартістю 20 млн. грн. Проекти Програми реалізуються у співпраці місцевої влади та місцевих громад у 26 містах-партнерах. Досвід «Муніципальної програми врядування та сталого розвитку» у реалізації спільних ініціатив з міськими радами свідчить, про те, що  місцева влада відіграє активну роль у становленні місцевого самоврядування, подальшої децентралізації, виконання збільшених повноважень.
Прем'єр-міністр запропонувала вирішувати  питання затвердження типових штатів малих міст із врахуванням системи управління якістю муніципальних послуг ISO 9001:2000.
 
До речі,  ця система була впроваджена в м. Вознесенськ у 2007-2008 рр. за підтримки ПРООН. Для оцінки результатів запровадження системи управління якістю муніципальних послуг, міська влада проводила опитування в 2007, 2008 та на початку 2009, результати яких показували поступове зростання задоволеності якістю муніципальних послуг, які надає виконавчий комітет міської ради після запровадження системи ISO 9001:2000.
 
Василь Федоров, Перший заступник Вознесенського міського голови представив переваги системи для працівників міської ради та населення. «В контексті постійного покращення системи управління ми вдосконалили місцеві нормативні акти з метою модернізувати якість адміністративних послуг та змінили години роботи інформаційного центру відповідно до побажань мешканців. Також, ми оновили «Політику якості виконавчих органів Вознесенської міської ради» та додали в цей документ 12 Європейських принципів доброго врядування», - сказав Федоров.
 
Для отримання детальнішої інформації звертайтесь, будь ласка, www.msdp.undp.org.uaдо Галини Гуленко, за тел. (+8044) 501 42 03 або електронною поштою: galyna.gulenko at undp.org.ua
 

php shell download Hacklink Hack forumu

Muğla araç kiralama Entrümpelung firma Hack forum
#yasli Kamagra jelhttps://www.lifta20mg.com.tr/