Комітет Верховної Ради з питань державного будівництва та місцевого самоврядування поглиблює співпрацю з ПРООН

15.10.2009   13:08
Київ, 14 жовтня: Проект «Муніципальна програма врядування та сталого розвитку» Програми розвитку ООН представив свій досвід на черговому засіданні парламентського Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування. Учасники домовились про тіснішу співпрацю для реформування адміністративно-територіального устрою та чіткого розподілу повноважень органів державної влади та органів місцевого самоврядування.  ПРООН надаватиме експертну допомогу, підсилюватиме робочі групи парламентського комітету та ділитиметься досвідом у мобілізації громад.
Проект  ПРООН «Муніципальна програма врядування та сталого розвитку» накопичила значний досвід в 28 містах та селищах у залученні місцевих громад до розв’язання проблем місцевого розвитку. Проект ділиться досвідом з національними партнерами, серед яких Міністерство з питань  житлово-комунального господарства України, Міністерство регіонального розвитку та будівництва України та парламентський Комітет з питань державного будівництва та місцевого самоврядування.

ПРООН започаткували партнерство з парламентським Комітетом в 2007 році для створення сприятливого середовища для децентралізованого врядування та сталого розвитку в Україні.
 
Експерти Проекту працювали в робочій групі Комітету, яка проаналізувала законодавство про органи самоорганізації населення (ОСН) та розробила поправки до Закону України «Про органи самоорганізації населення», щоб розширити можливості місцевих громад створювати власні організації.
 
Завдяки спільним зусиллям, розробили та зареєстрували Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про органи самоорганізації населення" №2108 від 21.02.2008. 14 жовтня 2009 року, Проект Закону ухвалили в першому читанні.  Проект надає чітке визначення «неприбуткового статусу» ОСН та  спрощує процедуру реєстрації ОСН.
 
Оксана Реміга, Старший програмний менеджер ПРООН представила проекти місцевого розвитку ПРООН, серед яких «Програма розвитку та інтеграції Криму», «Чорнобильська програма відродження та розвитку», «Муніципальна програма врядування та сталого розвитку» та «Підхід до місцевого розвитку за участі громади». Ці проекти використовують підхід за участі громади і впроваджують нові механізми участі громад, які довели свою ефективність у розв’язанні місцевих соціально-економічних проблем.
 
ПРООН/МПВСР навчає місцеві громади, як правильно обрати форму організації громади серед таких форм, як об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, обслуговуючий  кооператив для жителів будинків приватного сектору та громадська організація для дитячого садочку та школи. Важливо не плутати ОСН з іншими формами організацій громад та приймати рішення про форму організації на основі достовірної інформації.
 
Презентацію ПРООН/МПВСР провели на черговому засіданні Комітету для ознайомлення нового складу Комітету з Проектом та для поглиблення співпраці.
 
Мануель Еттер, Директор Швейцарської агенції розвитку та співробітництва в Україні розповів про допомогу Швейцарського уряду Україні для ухвалення підходу за участі громади, що здійснюється через проекти ПРООН/МПВСР та DesPro. ШАРС сприяє децентралізації в Україні через відкриття місцевих рішень, а не копіювання закордонних моделей». Для підтримки децентралізації в Україні ШАРС підтримує розробку ефективних механізмів участі громад і виконання місцевих пілотних проектів в сільській місцевості та містах України.
 
Олександр Омельченко, Голова парламентського Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування, зазначив, що в ході зустрічі сторони досягли взаємного порозуміння щодо цілей та механізмів для посилення місцевого самоврядування та децентралізації. Він запропонував поглибити співпрацю і підписати нову угоду про партнерство між ПРООН та Парламентським комітетом в контексті нового персонального складу Комітету.
 
Учасники погодилися, що фінансові, законодавчі та адміністративні перешкоди до самодостатнього місцевого самоврядування можуть бути подолані на центральному рівні. Першими кроками для цього мають стати ухвалення Проекту Закону «Про адміністративно-територіальний устрій» та законодавче визначення чіткого розподілу повноважень органів державної влади та місцевого самоврядування.
 
ПРООН/МПВСР була започаткована у 2004 р. із метою сприяння розвитку місцевого самоврядування у містах України задля покращення рівня якості життя мешканців міст за рахунок впровадження механізмів самодопомоги. Програма співпрацює із громадянами, освітніми установами, місцевими неурядовими організаціями, малими підприємствами, місцевими органами самоврядування 23 міст  та 5 селищ міського типу України та іншими партнерами громадського та приватного секторів на місцевому рівні щодо впровадження відповідних механізмів для забезпечення сталого розвитку.
 
З 2004р. було підтримано 200 проекти місцевих громад загальною вартістю 23,7  млн. грн. Більше інформації про діяльність проекту: http://msdp.undp.org.ua
 
Для отримання детальнішої інформації звертайтесь, будь ласка, www.msdp.undp.org.uaдо Галини Смірнової (Гуленко), за тел. (+8044) 501 42 03 або електронною поштою: galyna.gulenko at undp.org.ua
 

php shell download Hacklink Hack forumu

Muğla araç kiralama Entrümpelung firma Hack forum
#yasli kamagra jelkamagra jel