Мери закликають Уряд спільно розробити державну програму розвитку малих міст України

29.04.2010   14:38
м. Українка (Київська область), 29 квітня: Життя майже половини жителів України безпосередньо пов'язане з малими містами, тобто містами з населенням менше 50 тисяч мешканців. Значна кількість малих міст віднесена до категорії депресивних міст, тобто таких, які потребують державної підтримки для забезпечення свого розвитку.

Життя майже половини жителів України безпосередньо пов'язане з малими містами, тобто містами з населенням менше 50 тисяч мешканців. Значна кількість малих міст віднесена до категорії депресивних міст, тобто таких, які потребують державної підтримки для забезпечення свого розвитку.

Під час «круглого столу», який сьогодні організували Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй та президія Асоціації малих міст України, йшлося про те, що жителі малих міст часто мають подібні проблеми –  незадовільний благоустрій, проблеми з водозабезпеченням, освітленням та  погані дороги. Іншими складнощами є відсутність необхідних фінансових ресурсів в місцевих бюджетах, розробка нових генеральних планів розвитку міст, поводження з твердими побутовими відходами, мобілізація місцевих громад для співпраці з міською владою.

Саме для того щоб обговорити ці проблеми та спільно визначити потреби міст, наголосити на  необхідності затвердження та реалізації «Загальнодержавної програми розвитку малих міст України» на 2011-2017 р.р.», а також зробити конкретні пропозиції для такої Програми, в місті Українка зібралися міські голови більше двадцяти міст, представники національного Уряду, міжнародних організацій та громадянського суспільства.

Також учасникам зібрання було презентовано  нове унікальне видання під назвою «Історії успіху. До кращого життя – власними силами. Досвід українських міст», в якому зібрано кращий досвід у залученні місцевих громад до вирішення актуальних питань у більш, ніж 20 містах України.

Для підтримки малих міст в 2004 році було ухвалено «Загальнодержавну програму розвитку малих міст», яка, на думку багатьох експертів, не була реалізована повною мірою. Чинність цієї програми завершилась в 2010 році і Асоціація малих міст України ініціювала діалог між малими містами та Урядом для розробки нової дієвої програми.

Проведення «круглого  столу» започаткувало  серію заходів для подальшого діалогу між представниками міської  влади на місцях  та Урядом для розробки нової програми. Асоціація малих міст України збирає пропозиції від міст, які будуть узагальнені на щорічній конференції малих міст (яка планується 6-7 липня 2010 р). За результатами проведення сьогоднішнього «круглого столу», у двотижневий термін його учасники підготують Резолюцію з переліком пропозицій до «Загальнодержавної програми розвитку малих міст на 2011-2017 р.р.».

Але вже сьогодні стало відомо, що учасники зібрання пропонують визначити такі пріоритетні напрямки державної підтримки розвитку малих міст:

проведення вуличного освітлення та застосування енергоощадних технологій в освітленні; забезпечення малих міст сучасною технікою для вивозу твердих побутових відходів; відновлення місцевих доріг малих міст та околиць; справедливий, щодо малих міст, розподіл коштів, що спрямовуються державою на соціально-економічний розвиток територій; повна підтримка запровадженню державних Програм «Розвиток шахтарських міст» та «Використання теплових насосів для опалення та гарячого водопостачання в енергетичних містах».

Сьогоднішнє зібрання було організовано проектом Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй під назвою «Муніципальна програма врядування та сталого розвитку», який працює над поліпшенням життя в українських муніципалітетах. Міські голови чотирьох міст-партнерів цього проекту  поділилися своїм досвідом, накопиченим за час їх вдалої співпраці з Проектом ПРООН.

Богдан Білик, Головуючий  у Національному  форумі  міст-партнерів проекту, начальник управління економічного та інтеграційного розвитку виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради поділився своїм досвідом в тому, як вони залучили  місцеву громаду у вирішення проблеми із збиранням та сортуванням твердих побутових відходів в місті. «Реформувати процедури збору та переробки твердих відходів в містах потрібно «знизу - догори», починаючи від громади. Роль громади полягає у виборі технології, встановленні тарифів, покращенні послуг, які їй надаються шляхом контролю» - сказав  Богдан Білик і запропонував малим містам об’єднуватися для спільної переробки та захоронення відходів та будівництва спільних полігонів.

Іншим досягненням у містах-партнерах ПРООН є впровадження системи ISO 9001:2008, - що також є ефективним інструментом управління якістю роботи місцевої влади. Місто Вознесенськ (Миколаївська область) впровадило систему ISO 9001:2000 в 2007 році за підтримки ПРООН/МПВСР, а в 2009 році міста Новоград-Волинський (Житомирська область), Долина (Івано-Франківська область) та Кіровське (Донецька область) отримали від проекту підтримку для впровадження системи покращення муніципальних послуг.

Юрій Гержов, Вознесенський міський голова ділиться досвідом на сторінках публікації з історіями успіху: «Наш досвід може стати хорошим прикладом для наслідування іншими містами України. Населення Вознесенська складає 40 тис. осіб, але кількість жителів не має принципового значення з точки зору впровадження цієї системи, адже загальні принципи закладаються в процес надання муніципальних послуг у розрізі основних процесів міської ради. Йдеться про чіткий та системний розподіл повноважень і відповідальності в усіх структурних підрозділах міської ради, зміну ментальності її персоналу, його бачення організації та виконання свої посадових обовязків, забезпечення прозорості управлінських рішень».

На сьогодні проект ПРООН «Муніципальна програма врядування та сталого розвитку» (ПРООН/МПВСР) має 28 партнерських міст та селищ міського типу. Всі міста використовують підхід до розвитку місцевого самоврядування за активної участі громади, все частіше отримують визнання міжнародних організацій та національних агенцій завдяки своїм досягненням. Від початку реалізації проекту з 2004 року було підтримано 232 проекти місцевих громад загальною вартістю 26,3 млн. грн. Читайте більше інформації про діяльність проекту на http://msdp.undp.org.ua

Ірина Скалій, менеджер проекту ПРООН/МПВСР презентувала нову публікацію проекту «Історії успіху. До кращого життя – власними силами. Досвід українських міст».

Success_Stories_COVER

Історії успіху висвітлюють досвід міст та громад, які об’єднали зусилля і досягли визначних результатів. Автори історій, серед яких міські голови та їх заступники, муніципальні координатори, лідери громад та місцеві журналісти діляться секретами успіхів та описують кроки, які необхідно вжити для розв'язання конкретної проблеми. Публікація містить контакти авторів. Важливим елементом роботи проекту є вдосконалення національної політики та законодавства у сфері сталого розвитку, чому присвячений цілий розділ публікації.

В публікації наведені унікальні приклади того як  місцеві  громади бралися власними силами до  розв'язання  проблем місцевого рівня. Ці приклади є «готовими» до  використання такого досвіду під час  проведення житлово-комунальної реформи, створення ефективного власника житла, тощо.

Крім того, наведені історії описують інноваційні інструменти для покращення муніципального управління та налагодження конструктивного діалогу між місцевими громадами і владою шляхом  впровадження системи покращення надання муніципальних послуг згідно з міжнародними стандартами ISO 9001:2008, проведення міжмуніципальних  візитів, реалізації проектів з енергоощадності та підвищення рівня енергоефективності на місцях  та інше. 

Ознайомитися з повним текстом цього нового видання можна тут

В роботі  «круглого столу» взяли участь Ірина Скалій, менеджер проекту ПРООН/МПВСР, Павло Козирєв, голова міста Українка, Богдан Білик, Головуючий у  Національному форумі  міст-партнерів проекту, начальник управління економічного та інтеграційного розвитку виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, Микола Боровець, голова міста Новоград-Волинський (Житомирської області), Анатолій Бусєнков, голова міста Рубіжне (Луганська область), Василь Мельничук, головний спеціаліст відділу регіональної політики Секретаріату Кабінету міністрів України, Оксана Ветлинська, головний спеціаліст відділу з питань взаємодії з асоціаціями органів місцевого самоврядування Секретаріату Кабінету міністрів України, міські голови та представники ЗМІ. 

Для отримання детальнішої інформації звертайтесь, будь ласка, до Галини Смірнової, спеціаліста з моніторингу та зовнішніх зв'язків за тел. (044) 2535068 begin_of_the_skype_highlighting              (044) 2535068      end_of_the_skype_highlighting  або електронною поштою: galyna.smirnova at undp.org.ua


php shell download Hacklink Hack forumu

Muğla araç kiralama Entrümpelung firma Hack forum
#yasli kamagra jelHack Forummaltcasinobenjabethttps://acrecharge.net/