Львів-Нововолинськ (Львівська і Волинська області), 17-18 червня: Сприяючи єднанню Сходу та Заходу, 25 міських голів та представників міських рад зі Східної та Південної Україні відвідали міста Львів та Нововолинськ під час ознайомчого візиту. Учасники візиту вивчили кращі практики в сферах мобілізації громад, інноваційних проектів для прискорення місцевого розвитку, розробили рекомендації для покращення надання комунальних послуг, а також визначили можливі шляхи посилення регіональної єдності між Східною та Західною Україною.
Сприяючи єднанню Сходу та Заходу, 25 міських голів та представників міських рад зі Східної та Південної Україні відвідали міста Львів та Нововолинськ під час ознайомчого візиту.
Учасники візиту вивчили кращі практики в сферах мобілізації громад, інноваційних проектів для прискорення місцевого розвитку, розробили рекомендації для покращення надання комунальних послуг, а також визначили можливі шляхи посилення регіональної єдності між Східною та Західною Україною.
Візит організовано проектом ПРООН «Муніципальна програма врядування та сталого розвитку» за фінансової підтримки Швейцарської Конфедерації. За останні роки в рамках підпроекту «Сприяння умовам спільного врядування та розвитку в містах України» було організовано сім подібних візитів.
Досвід показав, що учасники та учасниці, а також приймаючі міста обох регіонів, високо оцінили соціальні, економічні та культурні особливості один одного і віднайшли можливості для співпраці.
Візит, до міст Львова та Нововолинська, що проходить цими днями зібрав 25 представників/представниць з міст АР Крим, міст Кіровське та Дзержинськ (Донецька область), Ромни (Сумська область), Вознесенськ (Миколаївська область), Кагарлик (Київська область), Житомир та Новоград-Волинський (Житомирська область) та Рубіжне (Луганська область).
«Ми всі хочемо жити в багатій та успішній країні. Рецепт цього – єдність. Але щоб вона була, потрібно багато спілкуватись і обмінюватись досвідом. Переконаний, що досвід Львова стане успішним для решти міст. Зокрема, у сфері надання послуг мешканцям та альтернативи ЖЕКам. Підтримавши сьогодні одне одного, ми станемо сильнішими вже завтра», - зауважив міський голова Львова Андрій Садовий.
У Львові учасники візиту вивчили досвід інноваційних проектів у сферах електронного врядування, енергозбереження, функціонування об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), молодіжної та інформаційної політики.
Спеціалісти міської ради поділилися досвідом інноваційних проектів, таких як «Таємний клієнт», «Соціологічна служба» та «Юридична служба для жителів Львова», гаряча лінія. Близько 15 службовців Львівської та Нововолинської міської ради отримали користь від візитів завдяки обміну досвідом з колегами з інших міст.
Виступаючи під час прес-конференції у Львові, Рікарда Рігер, Директор Представництва ПРООН в Україні зазначила: «Підтримуючи подібні візити Програма розвитку ООН створює можливість для наших колег з 29 міст з різних регіонів України обмінятися досвідом вирішення спільних проблем. Зокрема, вони обмінюються підходами налагодження ефективного діалогу між місцевою владою та громадами, покращення якості життя в містах України, стратегічного планування та сертифікації муніципальних послуг».
В місті Нововолинськ, гості ознайомились з унікальним досвідом створення Асоціації ОСББ, яка надає комунальні послуги кращої якості ОСББ міста. Окрім цього, вони оглянули обслуговуючий кооператив та інші організації громад та вивчили практики залучення місцевих ресурсів для розв’язання проблем місцевого розвитку.
Віктор Мандрус, Кіровський міський голова зазначив: «В 2006 та 2009 рр., місто Кіровське приймало обмінні візити «Схід-Захід». Такі візити є важливими для обміну успішними практиками щодо місцевого розвитку, встановлення нових контактів та міжмуніципальної співпраці. Тому ми з задоволенням беремо участь в візиті до міст Західної України».
Програмою було організовано сім обмінних візитів: в 2006 році – 3 візити до 6 міст (Івано-Франківськ, Рівне, Новоград-Волинський, Новий Світ, Кіровське, Миколаїв); в 2008 році – 2 обмінні візити до 3 міст (Івано-Франківськ/Долина, Вознесенськ); в 2009 році – 2 обмінні візити до 4 міст (Кіровське/Артемівськ, Тульчин/Могилів-Подільський).
Загалом 273 представники місцевого самоврядування (міські голови та їх заступники, голови відділів), підприємці та активісти з 20 областей зі Східного та Західного регіонів, взяли участь в обмінних візитах.
Участь керівників органів місцевого самоврядування в цих заходах дозволила зробити декілька висновків.
По-перше, ознайомчі візити потрібно організовувати для міст Східної та Західної України для ознайомлення з кращими практиками стратегічного планування, сертифікації муніципальних послуг та програмно-цільового бюджету.
По-друге, потрібно проводити системну роботу для розв’язання мовних протиріч між Сходом і Заходом, збереження всіх мовних діалектів в Україні, а також сприяння національній самосвідомості серед населення, зокрема молоді.
Культурна спадщина та традиції і звичаї всіх регіонів України потрібно поширювати шляхом проведення регулярних інформаційних та культурних заходів, заснування Центрів популяризації регіональної культури.
ПРООН/МПВСР була започаткована у 2004 р. із метою сприяння розвитку місцевого самоврядування у містах України задля покращення рівня якості життя мешканців міст за рахунок впровадження механізмів самодопомоги. Програма співпрацює із організаціями громад, освітніми установами, місцевими неурядовими організаціями та місцевими органами самоврядування 24 міста та 5 селищ міського типу України та іншими партнерами громадського та приватного секторів на місцевому рівні щодо впровадження відповідних механізмів для забезпечення сталого розвитку.
З 2004 р. було підтримано 232 проектів місцевих громад загальною вартістю 26.3 млн. грн.
Більше інформації про діяльність проекту: http://msdp.undp.org.ua
Для отримання детальнішої інформації звертайтесь, будь ласка, до Галини Смірнової, спеціаліста з моніторингу та зовнішніх зв'язків за тел. (044) 2535068 або електронною поштою: galyna.smirnova at undp.org.ua