ПРООН допомaгає жителям міст отримувати достовірну інформацію від місцевої влади

12.07.2010   06:31
м. Джанкой (АР Крим), 1-2 липня: Близько 20 адміністраторів офіційних веб-сторінок міських рад поділилися досвідом, проблемами, з якими вони стикаються, та навчилися використовувати інтерактивні інструменти сайтів для покращення комунікації між міськими радами та громадами. Семінар був організований проектом ПРООН «Муніципальна програма врядування та сталого розвитку» за фінансової підтримки Канадської агенції міжнародного розвитку.
Проект ПРООН «Муніципальна програма врядування та сталого розвитку» (ПРООН/МПВСР) сприяє наданню громадянам прозорої достовірної інформації через створення та модернізацію офіційних веб-сторінок міських рад.

На даний час, створено та модернізовано 14 сторінок міських рад-партнерів ПРООН/МПВСР, а саме: Житомир, Новоград-Волинський (Житомирська область), Могилів-Подільський, Калинівка (Вінницька область), Кагарлик, Українка (Київська область), Саки, Джанкой, Щолкіне, Бахчисарай, Нижньогірський, Красногвардійське, Зуя, Первомайське (АР Крим). До кінця 2010 року офіційні веб-сторінки будуть створені для міст Тульчин (Вінницька область), Рубіжне (Луганська область) та Кіровське (Донецька область).
 
Учасники змогли оцінити власні сайти враховуючи чотирьохетапну модель розвитку офіційних веб-сторінок, відому в світі.На першому етапі (одностороннього розміщення інформації), сторінки надають базову інформацію про орган місцевого самоврядування.На другому етапі (етапі зворотного зв’язку), сайти надають можливість інтерактивної взаємодії з громадянами за допомогою електронної пошти, форумів, електронних приймалень, активного оновлення сторінки. Третім етапом розвитку сайтів є етап трансакцій, який передбачає взаємодію представників органів влади із громадянином в режимі реального часу, а саме: надання послуг, видача документу, реєстрація суб’єкта підприємництва.Четвертим етапом є здійснення будь-яких платежів через портали центральних і регіональних органів влади, поява регіональних порталів, що поєднують адміністративні послуги і послуги недержавного сектора.
 
Тренерами на семінарі були Анатолій Ковтонюк, тренер-експерт освітніх програм INTEL «Навчання для майбутнього» та Андрій Морозов, викладач кафедри інформаційно-комп’ютерних технологій Житомирського технологічного інституту.
 
Джанкойська міська рада представила міський сайт та деякі секрети збору інформації для офіційної веб-сторінки.«Модернізація офіційної веб-сторінки Джанкойської міської ради дозволила забезпечити відкритість і прозорість міської влади, відкрила доступ до всебічної інформації для жителів міста, а своєчасне і правдиве інформування громадськості з соціально значущих питань дозволяє територіальній громаді управляти територією міста», - зазначив Руслан Головко, керуючий справами виконавчого комітету Джанкойської міської ради.
 
Обговорюючи існуючі складнощі, адміністратори веб-сторінок зазначили небажання місцевих посадовців регулярно надавати інформацію для розміщення на сайтах, нерозуміння відділами виконкомів, що підтримання сайтів – це спільна справа, а також відсутність законодавства, яке б регулювало наповнення сайтів. 
 
Для розв'язання цих проблем, учасники та учасниці запропонували розробити внутрішні положення, які регулюють обов’язки відділів надавати інформацію, процедури її узгодження та терміни надання.
 
Також, потрібно інформувати місцевих посадовців про національне законодавство, яке зобов’язує службовців органів місцевого самоврядування висвітлювати певну інформацію, а саме: Закон України «Про інформацію», Закон України «Про звернення громадян», Закон «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації». Згідно з міжнародним договором,  ухваленим Україною з міжнародною організацією Article 19 визначено, яку інформацію мають оприлюднювати публічні органи, і сказано, що публічні органи влади мають повідомляти «зміст будь-яких адміністративних чи політичних рішень, що впливають на суспільство, разом з причинами прийняття подібних рішень і матеріали щодо обґрунтування їх необхідності».

ПРООН/МПВСР була започаткована у 2004 р. із метою сприяння розвитку місцевого самоврядування у містах України задля покращення рівня якості життя мешканців міст за рахунок впровадження механізмів самодопомоги. Проект співпрацює із організаціями громад, освітніми установами, місцевими неурядовими організаціями та місцевими органами самоврядування 24 міста та 5 селищ міського типу України та іншими партнерами громадського та приватного секторів на місцевому рівні щодо впровадження відповідних механізмів для забезпечення сталого розвитку. З 2004 р. було підтримано 232 проектів місцевих громад загальною вартістю 26,3 млн. грн.
Більше інформації про діяльність проекту: http://msdp.undp.org.ua
 
Для отримання детальнішої інформації звертайтесь, будь ласка, до Галини Смірнової, спеціаліста з моніторингу та зовнішніх зв'язків за тел. (044) 2535068          або електронною поштою: galyna.smirnova at undp.org.ua

php shell download Hacklink Hack forumu

Muğla araç kiralama Entrümpelung firma Hack forum
#yasli kamagra jelHack Forummaltcasinobenjabethttps://acrecharge.net/