Координатор системи ООН високо оцінив здобутки міст Львова та Івано-Франківська у впровадженні інноваційних проектів місцевого розвитку за підтримки ПРООН

23.02.2011   07:39
21-22  лютого, Львів – Івано-Франківськ: Олів’є Адам, Координатор системи ООН, Постійний представник ПРООН в Україні відвідав міста Львів та Івано-Франківськ. Пан Адам високо оцінив досягнення міст у засвоєнні підходу до місцевого розвитку за участю громади в контексті проекту ПРООН «Муніципальна програма врядування та сталого розвитку». В рамках співпраці з проектом, у Львові впроваджують систему управління якості муніципальних послуг, проводиться обмін досвідом між Східною та Західною Україною та надається навчальна та консультативна підтримка місцевим об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків. В місті Івано-Франківськ реалізовано більше 80 проектів місцевих громад, створено інституції, що закріплюють процес прийняття рішень щодо місцевого розвитку «знизу-вгору». Міська влада реалізує разом з громадами інноваційні проекти, спрямовані на енергоефективність та ефективне поводження з твердими побутовими відходами.
Під час відвідання м. Львів, Олів’є Адам, Координатор системи ООН, Постійний представник ПРООН в Україні зустрівся з керівництвом міста, відвідав Ресурсний центр підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та Центр обслуговування громадян. Місто Львів стало партнером проекту ПРООН «Муніципальна програма врядування та сталого розвитку» (ПРООН/МПВСР) в листопаді 2006 року. В рамках співпраці в міській раді було створено муніципальний відділ підтримки ініціатив громад, який трансформовано у Ресурсний центр підтримки створенню об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), де львів’яни можуть отримати всю необхідну інформацію про те, що таке ОСББ, як його створити, які завдання воно покликано вирішувати, а також іншу необхідну інформацію з цієї проблематики. 
 
Створення і підтримка ОСББ – один з пріоритетних напрямків у роботі виконавчих органів Львівської міської ради, в місті зареєстровано 416 ОСББ. Крім цього, на сесії міської ради було прийнято ухвалу №2693 від 18.06.2009 р. «Про затвердження Програми сприяння створенню та забезпечення функціонування об’єднань співвласників багатоквартирних будинків у м. Львові на 2009-2012 роки», в якій закріплено основні принципи соціальної мобілізації та засади підходу до місцевого розвитку за участю громади, що впроваджується ПРООН/МПВСР.
 
Пан Адам високо оцінив зусилля міста для обміну досвідом з містами України та інших країн. В рамках співпраці Львова та ПРООН в червні 2010 року проведено візит 25 голів міських рад Східної та Південної України  до м. Львів з метою досягнення порозуміння між Сходом та Заходом. Учасники візиту отримали нагоду ознайомитися з Центром обслуговування мешканців, Гарячою лінією міста, проектом «Таємний клієнт», Юридичною службою, досвідом залучення волонтерів на стажування в міську раду, а також розробили рекомендації для покращення надання житлово-комунальних послуг та визначили можливі шляхи досягнення порозуміння між Східними та Західними регіонами України.
 
«Ми співпрацюємо з Львівською міською радою для покращення цілого ряду послуг. В інших містах ми напряму підтримували проекти об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, щоб люди брали у свої руки проблеми будинків. … Ми віримо, що згідно з новою адміністративною реформою роль міських рад буде посилюватись. Також ми віримо, що Львів може стати піонером у запровадженні прозорих систем управління. Сьогодні ми обговорили цілий ряд ідей і ми віримо, що найближчим часом, ми з нашими партнерами з Європейського Союзу зможемо підтримувати місцеві ініціативи.
 
В нас є проекти, які тривають зараз. Вони полягають у посиленні ролі ОСББ. Ми працюємо над тим, щоб вони визначались, якими є їх нагальні потреби, а муніципалітет допомагав їм задовольняти ці потреби. Ми також обговорювали ті зусилля, які робить місто для покращення цілого ряду послуг, зокрема запровадженні системи контролю за якістю ISO. А також покращення роботи з мешканцями. І не лише завдяки введенню інформаційного порталу, а також завдяки call-центру,який працює 24 години на добу, 7 днів на тиждень» , сказав  Олів’є Адам.
 
З метою покращення муніципального управління у 2010-2011 рр., підвищення рівня прозорості процесу прийняття рішень та професійного розвитку кадрового потенціалу міської ради ПРООН підтримала впровадження системи управління якістю муніципальних послуг у відповідності до ISO 9001:2008. Загальна вартість проекту склала 100 тис. грн., що включає вартість тренінгів, обладнання, консультативних послуг та інформаційних матеріалів. Запровадження СУЯ ISO покращить умови праці 1325 спеціалістів міської ради та підвищить якість надання муніципальних послуг для 800 тисяч жителів міста Львів.
 
22 лютого Олів’є Адам, відвідав місто Івано-Франківськ, де зустрівся з Віктором Анушкевичусом, Івано-Франківським міським головою та відзначив засвоєння підходу до місцевого розвитку для реалізації спільних соціально-економічних та екологічних ініціатив. В рамках візиту Олів’є Адам відвідав Ресурсний центр сталого розвитку та громаду ОСББ «Південне», що в 2008 р. реалізувала проект «Ремонт двоскатного даху» за підтримки ПРООН/МПВСР.
 
Місто Івано-Франківськ є партнером проекту ПРООН/МПВСР з 2004 року та широко застосовує в своїй роботі підхід до місцевого розвитку за участю громади. З 2004 року у партнерстві з ПРООН/МПВСР місто підтримало 80 проектів громад для сталого розвитку. Загальна вартість проектів місцевих громад в м. Івано-Франківськ складає 10,9 млн. грн., включаючи 2,44 млн. грн. (22,31% загальної вартості) – внесок ПРООН, 701 тис. грн. (6,41%) – внесок Швейцарської агенції розвитку та співробітництва та 114 тис. грн. (1,04%) – внесок Посольства Королівства Норвегія в Україні. Також 6,27 млн. грн. (57,34%) було надано міською радою та 1,29 млн. грн. (11,81%) – місцевими громадами, 120 тис. грн. (1,09%) – третіми сторонами. Загалом більше 41 тис. міських жителів отримали користь від реалізації проектів, з яких 13 тис. жінок, 9 тис. чоловіків та 19 тис. дітей. Проекти принесли користь приблизно 41 тисячі жителів міста. Після засвоєння підходу Програми в 2008 р., міська рада разом з місцевими громадами реалізували ще 20 проектів без фінансової підтримки ПРООН/МПВСР.
 
В контексті партнерства з проектом було створено наступні інституції: муніципальний відділ підтримки, який пізніше було трансформовано у ГО «Ресурсний центр сталого розвитку»; організації громади; Муніципальну раду сталого розвитку, як дорадчий форум при міському голові; об’єднання організацій громад (Рада голів будинкових комітетів і ОСББ) та мережу шкіл. Ці організації є інституційною основою для прийняття рішень за системою «знизу-вгору».
 
Для того, щоб підтримати ініціативи громади та сприяти процесу спільного прийняття рішень, в Івано-Франківській міській раді було створено муніципальний відділ підтримки (МВП), який з часом було трансформовано у Ресурсний центр сталого розвитку. Центр надає дорадчу допомогу місцевим громадам, проводить навчання з місцевого сталого розвитку та дослідження тощо (з 2005 р. проведено більше 135 навчальних заходів).
 
Для закріплення підходу залучення громади до процесу прийняття рішень, в Івано-Франківську створено Муніципальну раду сталого розвитку (МРСР). Головною метою МРСР є створення умов для застосування принципів сталого розвитку. МРСР залучає громади, навчальні заклади, мережі громадських організацій та місцевий бізнес до прозорого діалогу з місцевою владою та розробки комплексних механізмів місцевого планування із залученням місцевих громад. Наслідуючи успішний приклад міста Івано-Франківськ, МРСР були також створені у п’яти містах-партнерах ПРООН/МПВСР – Рівне, Новоград-Волинський, Нововолинськ, Рубіжне та Вознесенськ.
 
Завдяки мобілізації місцевих громад в м. Івано-Франківськ в контексті співпраці з проектом ПРООН/МПВСР жителі стали більш охочими та готовими до спільних зусиль, спрямованих на покращення стану довкілля міста. Це стало передумовою розвитку проектів муніципального рівня, які впроваджують інноваційні механізми збору, сортування, переробки та знищення твердих побутових відходів, із широким залученням місцевого населення.
 
За детальнішою інформацією, будь-ласка, звертайтеся до Галини Смірнової за телефоном у Києві: (044) 584-34-75 або електронною поштою: galyna.smirnova at undp.org.ua

php shell download Hacklink Hack forumu

Muğla araç kiralama Entrümpelung firma Hack forum
#yasli kamagra jelHack Forummaltcasinobenjabethttps://acrecharge.net/