Електронне врядування допоможе міським радам підвищити якість надання адміністративних послуг громадянам

13.07.2011   09:53
13 липня, Київ: Згідно зі Звітом ООН з електронного врядування за 2010 рік, Україна посідає 54 місце з-поміж 184 країн за індексом розвитку е-урядування. Втім, невпинно зростаюча кількість користувачів системи Інтернет, що налічує понад 27% населення України, створює сприятливі можливості для широкого залучення місцевих громад до процесів прийняття рішень на місцях, говориться у аналітичному звіті «Електронне Урядування в Україні – Ефективна Влада для Мешканців».
Згідно зі Звітом ООН з електронного врядування за 2010 рік, Україна посідає 54 місце з-поміж 184 країн за індексом розвитку е-урядування.  Індекс оцінює готовність національних урядів використовувати мережу інтернет та мобільні технології для виконання урядових функцій, зокрема, надання послуг фізичним та юридичним особам. Незважаючи на те, що е-врядування та е-документація перебувають на початковому рівні впровадження в Україні, сьогодні існує більш ніж сприятливе середовище для їхнього успішного функціонування. На жаль, число користувачів мережею інтернет в Україні ще доволі низьке. Згідно з оприлюдненими даними дослідження компанії GFK (2009 р.), кількість інтернет-користувачів на теренах нашої держави становить лише 10,2 млн. жителів (або 27% від всього населення), однак спостерігається тенденція до стрімкого збільшення зацікавленості всесвітньої мережею, особливо серед жителів невеликих міст з населенням до 50 000 мешканців. А це хороша перспектива для ширшого залучення місцевих громад до процесу прийняття рішень.
Своєю чергою, уряд України розробив низку документів для виконання законодавчих вимог у сфері впровадження е-урядування. Законом України затверджено концепцію Національної програми інформатизації (1998), низка підзаконних нормативних актів деталізують окремі положення щодо реалізації положень цієї концепції. Сьогодні доволі близькою є перспектива впровадження системи електронної державної реєстрації суб’єктів господарювання та застосування електронних підписів. З 2010 року діє пілотний проект впровадження технологій електронного урядування в органах державної влади та органах місцевого самоврядування.
Е-урядування на місцевому рівні – одна з пріоритетних ділянок роботи Проекту ПРООН «Муніципальна програма врядування та сталого розвитку». Починаючи з 2004 року, Проект долучився до створення власних веб-сторінок 18 територіальних громад. МПВСР переконана, що розробка офіційних веб-сторінок сприяє встановленню прозорої системи управління, розвитку демократії на місцевому рівні та вдосконаленню співпраці мешканців з місцевою владою. Також, у рамках ПРООН/МПВСР надається підтримка на проекти щодо впровадження систем управління якістю муніципальних послуг у відповідності до ISO 9001:2008, на базі яких в подальшому міста ініціюють конкретні ініціативи з електронного врядування; проводяться тематичні навчально-інформаційні заходи, аналітичні дослідження.
У липні 2011 року в рамках виконання ПРООН/МПВСР вийшло друком видання «Електронне Урядування в Україні – Ефективна Влада для Мешканців». Даний аналітичний документ складається з шести розділів і містить корисну інформацію про систему е-урядування в Україні та рекомендації щодо його застосування у структурах влади задля підвищення поінформованості громадян та покращення системи надання адміністративних послуг відповідними органами. 
«Реалізація публічною адміністрацією конкретних ініціатив з електронного врядування сприятиме більш високому рівню відкритості та прозорості її діяльності, економії часових та матеріальних ресурсів, підвищенню якості надання адміністративних послуг. Це також забезпечить доступ громадян до публічної інформації за допомогою сучасних інформаційних технологій, звільнить службовців від рутинної роботи, створить єдиний «пункт контакту» громадян із державними структурами, надасть можливість цілодобового отримання адміністративних послуг та, в кінцевому підсумку, сприятиме підвищенню рівня демократизації суспільства»* – стверджує Голова Центру політико-правових реформ Ігор КОЛІУШКО, один із співавторів згаданого аналітичного документу.
ПРООН/МПВСР розглядає можливість підтримання у 2011 році конкретних ініціатив міських рад-партнерів у сфері електронного врядування.
З питань отримання примірника видання звертайтесь за адресою: вул. Еспланадна, 20, 7 поверх, оф 714-715, Київ, 01601. Тел.+38 (044)584-34-75, +38 (044)584-34-76.
Довідково: Під «електронним урядуванням» розуміють спосіб організації державної влади за допомогою систем локальних інформаційних мереж та сегментів глобальної інформаційної мережі, яка забезпечує функціонування певних служб у режимі реального часу та робить максимально простим і доступним щоденне спілкування громадянина з офіційним установами (Аналітичний документ «Електронне урядування в Україні — ефективна влада для мешканців»).
*Дані взято з конференції ПРООН/МПВСР на тему е-врядування, що відбулась 23 листопада, 2011 року у Львові.

php shell download Hacklink Hack forumu

Muğla araç kiralama Entrümpelung firma Hack forum
#yasli Kamagra jelhttps://www.lifta20mg.com.tr/