Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування за підтримки ПРООН провів обговорення проекту Закону “Про об’єднання територіальних громад»

12.03.2012   17:26
12 березня, Київ:  Проект Закону України «Про об’єднання територіальних громад» став предметом обговорення на круглому столі, організованому Комітетом Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування.  В обговоренні проекту Закону взяли участь більше 60 учасників, серед яких народні депутати  з різних комітетів, представники Секретаріату Кабінету Міністрів України, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Міністерства юстиції України, всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування,  українські та міжнародні експерти.  Проект ПРООН «Муніципальна програма врядування та сталого розвитку» підтримав проведення круглого столу, а представники ПРООН  взяли участь в обговоренні.
В Україні існує проблема дрібнення населених пунктів, наприклад з 10278 сільських громад, 9500 громад мають менше 3 тис. населення, а 4600 громад – менше 1 тис. Така система не дозволяє сформувати самодостатні територіальні громади, які б володіли достатніми матеріальними і фінансовими ресурсами, територією та об’єктами соціальної інфраструктури для надання якісних послуг населенню. Сьогодні тенденція до укрупнення територіальних громад спостерігається в багатьох європейських країнах, таких як Латвія, Ісландія та Франція. Інші країни Європи уже давно пішли по цьому шляху і шляхом укрупнення територіальних одиниць провели реформу місцевого самоврядування (Польща та ін).
 
Україна теж усвідомила необхідність здійснення адміністративно-територіальної реформи, і як один з перших кроків Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, за дорученням Кабінету Міністрів України розробило Законопроект «Про об’єднання територіальних громад»  (№9590). Проект Закону встановлює  порядок об’єднання територіальних громад сіл, селищ, міст та надання державної підтримки  об’єднаним територіальним громадам. Метою законопроекту є створення можливостей для укрупнення територіальних громад шляхом їх добровільного об’єднання, поліпшення забезпечення потреб громадян, більш ефективне використання бюджетних коштів та сприяння реформі місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою України.
 
Проект Закону визначає основні  умови об’єднання територіальних громад, порядок ініціювання, утворення об’єднаної територіальної громади, врегульовує питання правонаступництва, управління об’єктами комунальної власності, формування бюджету та форми державної підтримки, зокрема фінансової.
 
Проект також містить норму, відповідно до якої рішення про об´єднання територіальних громад має ухвалюватися за результатами місцевих референдумів або на підставі рішень відповідних місцевих рад, прийнятих за результатами обговорення на загальних зборах (конференціях) громадян. Після цього договір про об´єднання територіальних громад має підписуватися сільськими, селищними, міськими головами та вноситися на розгляд відповідних місцевих рад для затвердження.
 
Проект також містить норму, відповідно до якої рішення про об´єднання територіальних громад має ухвалюватися за результатами місцевих референдумів або на підставі рішень відповідних місцевих рад, прийнятих за результатами обговорення на загальних зборах (конференціях) громадян. Після цього договір про об´єднання територіальних громад має підписуватися сільськими, селищними, міськими головами та вноситися на розгляд відповідних місцевих рад для затвердження
 
Круглий стіл було проведено за підтримки проекту ПРООН «Муніципальна програма врядування та сталого розвитку», програми Ради Європи «Посилення місцевої демократії та підтримка реформ місцевого самоврядування в Україні», Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» та Програмою сприяння Парламенту ІІ.
 
В роботі круглого столу взяла участь Оксана Реміга, Старший програмний менеджер ПРООН. Сергій Колотов, заступник Новоград-Волинського міського голови зазначив, що невеликі міста вже давно потребують ухвалення подібного закону, адже навіть дотаційні громади, що об’єднують зусилля та ресурси можуть досягнути більшого за рахунок кооперації і спеціалізації. Пан Колотов наголосив на важливості державної підтримки  і стимулювання процесу об’єднання територіальних громад.
 
Рішення щодо законопроекту буде ухвалене на засіданні Комітету 14 березня 2012 року. 
 
За детальнішою інформацією, будь-ласка, звертайтеся до Галини Смірнової за телефоном у Києві:  (044) 584-34-75 або електронною поштою: galyna.smirnova at undp.org.ua

php shell download Hacklink Hack forumu

Muğla araç kiralama Entrümpelung firma Hack forum
#yasli kamagra jelkamagra jel