Cистема управління розвитком міст «Smart city» обговорювалась на міжнародній конференції у Вінниці, проведеній за підтримки ПРООН

31.07.2012   10:09

 

26-27 липня, м. Вінниця: З ініціативи Вінницької міської ради у співпраці з Програмою розвитку ООН (ПРООН), а також Асоціацією «Міста електронного врядування України» та КП «Інститут розвитку міст» у Вінниці проведено міжнародну конференцію «Smart city: електронні технології для забезпечення розвитку локальної демократії та сталого міського розвитку». Фахівці у галузі інформаційних технологій ряду обласних центрів України, а також експерти з Грузії, Естонії, Словаччини та Польщі обговорили концепцію «розумних міст» (Smart City) та обмінялись кращими практиками між містами.

 

Традиційно міста визначають як «smart city», якщо на місцевому рівні інвестиції в людський та соціальний капітал, а також в традиційні (транспорт) та сучасні (ІТ) інфраструктури комунікацій сприяють сталому економічному розвитку  і високому рівню життя при розумному управлінні природними ресурсами та  розвитку управління за широкої участі громадян.

Такий підхід є надзвичайно актуальним для сучасних українських міст, які сьогодні знаходяться в пошуку нових підходів до вирішення економічних, соціальних, інфраструктурних проблем, забезпечення розвитку місцевого самоврядування,  особливо – в контексті рішень конференції з питань сталого розвитку Ріо+20. При цьому відбувається також активне впровадження органами місцевого самоврядування в своїй роботі сучасних ІТ-технологій. На рівні окремих міст є чимало впроваджених інноваційних практик в різних сферах.

Володимир Гройсман, Вінницький міський голова вітаючи учасників конференції, зазначив, що концепція «розумне місто» і є тим інструментом, який можливо запроваджувати на територіях для підвищення якості життя людей та вдосконалення системи управління містом і його сталого розвитку. «Для нас дуже важливо залучення досвіду від наших партнерів, незалежно від того, де вони знаходяться – чи-то Канада, чи Грузія, чи Естонія. Ми вивчали досвід різних країн, і з поточного місяця ми розпочали удосконалення наших зовнішніх ресурсів».

Представниця основного партнеру конференції - Оксана Реміга, старший програмний менеджер ПРООН – розповіла, що саме місцевий розвиток є пріоритетним напрямком роботи ПРООН. «Близько половини всієї діяльності, що здійснює Програма розвитку ООН, присвячена саме місцевому розвитку. Ми щільно працюємо з сільськими територіями, проте передові ідеї стосовно управління розпочинаються саме в містах, - сказала Оксана Реміга. - Ми вдячні, що в нас є такі партнери як Вінниця, які йдуть набагато попереду ідей, інновацій та віянь, які відбуваються в Україні. Це яскравий приклад того, як взагалі дивитися на покращення життя населення комплексно. Я сподіваюсь, що питання, які розглядатимуться саме у Вінниці, дадуть поштовх до розвитку концепції впровадження Smart City по всій Україні».

Арво Отт, Директор Академії електронного врядування (Естонія) розповів, що у його країні запроваджено низку проектів, які спрямовані на спілкування людей із владою за допомогою інформаційних технологій, замовлення необхідних довідок та послуг через Інтернет тощо. «Дуже важливо, щоб і уряд і муніципалітети використовували новітні механізми для  покращення управління, - говорить Арво Отт. – Вінниця, як я уже упевнився, із цим дуже гарно справляється. І це – вірний шлях, адже найбільше послуг мешканцям надають саме муніципалітети. Щоб інтегрувати ці послуги на рівні муніципалітету, важливо мати загальні послуги центрального рівня. І це найважче питання, яке і впливає на майбутнє».

Йозеф Петраш, старший менеджер проекту «Прозоре місто» та речник міської ради м. Мартін (Словаччина) розповів, що проект їхнього міста, досвід якого брався за основу для оновлення сайту Вінницької міської ради, доводить, що на місцевому рівні можна запроваджувати зміни. «В питанні успішного використання сучасних технологій існує одна проблема – потрібно, аби відбулися зміни на національному рівні, і зокрема, у законодавстві, які дали б можливість на рівні муніципалітетів брати справу у свої руки та змінювати її», - розповідає пан Петраш.

Марія Марсаглшвілі, представниця служби архітектури Тбіліської міської ради підкреслила, що у системі «розумного міста» дуже важливим аспектом є питання публічності. «Адже електронні технології сприяють тому, щоб уся інформація була доступна, - каже Марія Марсаглшвілі. – Але у нас, якщо людина хоче отримати те чи інше рішення стосовно питань архітектури швидко, а не через 10-20 днів, вона має офіційно заплатити, і в такому випадку рішення буде видано в скорочені терміни. Це сприяє значному зниженню рівня корупції, адже все відкрито, прозоро, та, основне, законно».

«Ми знайшли у Вінниці низку проектів, які б хотіли запроваджувати у роботі нашого міста, зокрема, нас зацікавив сервіс «Мапа звернень громадян», - зазначила Домініка Ковальська, координатор даних GIS м. Кельце (Польща).

«Я щиро дякую за запрошення взяти участь у конференції, мені дуже приємно, що у нашого міста є такі потужні колеги як Вінниця, які дуже швидкими темпами не тільки у нашому регіоні, але й по усій Україні, є лідерами по впровадженню інформаційних технологій, - поділився своїми враженнями Володимир Дебой, Житомирський  міський голова. – Ми також намагалися робити такі кроки, але вони не були систематизовані, але після сьогоднішньої конференції ми зможемо узагальнити наші напрацювання, додати досвід міжнародних колег та колег з інших міст, відтак дозволити Житомиру розвиватися більш швидкими темпами. Я впевнений, що ми зможемо йти за Вінницею і пишаюсь тим, що у Вінниці є такі досягнення».

27 липня, у Міжнародний день системного адміністратора, учасники конференції познайомились із напрацюванням Вінниці у сфері управління. Вони відвідали Центр адміністративних послуг «Прозорий офіс» та ознайомились із планами впровадження Центрів адміністративних та соціальних послуг на території міста, які запрацюють вже восени. Крім того, представники інших міст ознайомились із роботою відділу оперативного реагування «Цілодобова варта», із системами внутрішньої та зовнішньої комунікації, досвідом запровадження електронної картки пацієнта з метою реформування галузі охорони здоров’я, практикою автоматизованої системи нарахування субсидій тощо.

«Ми презентуємо і багато інших речей, які в нас вже  напрацьовані на сьогодні, - говорить Володимир Гройсман.Такі технологічні речі дозволяють спростити та полегшити життя мешканців з одного боку, з іншого боку – роблять послуги доступними, прозорими, зрозумілими для жителів міста і відповідним чином роблять владу прозорою та достатньо ефективною».​

Найближчим часом із матеріалами конференції можна буде ознайомитись на веб-сторінці ПРООН/МПВСР.

 

За більш детальною інформацією звертайтесь до Олени Урсу, експерта з врядування та сталого розвитку ПРООН/МПВСР, olena.ursu@undp.org Teл.: (044) 584-34-75, Факс.: (044) 584-34-76.


php shell download Hacklink Hack forumu

Muğla araç kiralama Entrümpelung firma Hack forum
#yasli kamagra jelkamagra jel