Оголошено конкурс для громад в рамках Другої фази спільного проекту ПРООН та компанії «Кока-Кола» «Кожна краплина має значення»

07.09.2012   14:46

7 вересня, Київ: З вересня 2012 року офіційно розпочато роботу II фази проекту «Кожна краплина має значення» – спільного глобального проекту Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні (ПРООН) та компанії «Кока-Кола» (за підтримки ТМ «BonAqua»), який буде реалізовуватись в рамках проекту ПРООН «Муніципальна програма врядування та сталого розвитку».

В рамках другої фази проект «Кожна краплина має значення» підтримає два основні напрямки:

1.     Очищення та відновлення водних джерел:

  • відновлення природних джерел води та створення навколо них рекреаційних зон відпочинку;
  • очищення берегів водойм.

Проекти реалізовуватимуться на умовах спільного фінансування 80%/20% (80% загальної вартості проекту надасть донор, 20% розділять між собою міська/селищна/сільська рада та громада-учасник).

Зверніть, будь ласка, увагу, що загальна вартість таких проектів не має перевищувати   10 000 дол. США (включно).

2.     Інформаційно-просвітницький компонент, який включатиме такі види діяльності:

  • інформаційні кампанії, спрямовані на пропагування важливості бережливого ставлення до водних ресурсів. В рамках таких кампаній можливе виготовлення коротких відео- та аудіо-роликів, підготовка інформаційних матеріалів, статей, листівок, проведення різноманітних конкурсів серед школярів та учнів дитячих садочків, тощо;
  • проведення тренінгів для вчителів/школярів/учнів дитячих садочків на тему «Бережливе/відповідальне ставлення до водних ресурсів планети «Земля»;
  •  особливий пріоритет надаватиметься інформаційним проектам, що передбачають активне залучення соціальних медіа.

Загальна вартість проекту цього компоненту не має перевищувати 3 000 дол. США (включно). Проекти реалізовуватимуться на умовах спільного фінансування з організацією громади у пропорції 90%/10% (90% вартості проекту надасть донор,10% має надати організація громади-учасник).

 Конкурс оголошується серед організацій громад міст та селищ-партнерів ПРООН/МПВСР, а також до участі запрошуються громадські організації прилеглих до міст селищ та сіл, які входять до адміністративного складу міста-партнеру.

 

Представники організацій громад-переможців конкурсу будуть запрошені для участі у навчальному семінарі, присвяченому проблемам збереження та охорони водних ресурсів та особливостям роботи другої фази проекту «Кожна краплина має значення». Попередньо семінар заплановано на середину жовтня 2012 р.

 

Коротка інформація про проект «Кожна краплина має значення»

 

«Кожна краплина має значення» - це спільний проект ПРООН та компанії «Кока-Кола», метою якого є підвищити рівень розуміння того, що водні ресурси планети обмежені, заохочувати населення до їх раціонального використання та залучити органи місцевого самоврядування /міські ради та організації громад до розв’язання проблем, пов’язаних з водними ресурсами в громадах.

Проект був розроблений як регіональна ініціатива партнерства в країнах Європи та СНД. Його основними завданнями є забезпечення відповідального ставлення до водних ресурсів, запровадження нешкідливих навколишньому середовищу промислових технологій та підтримка раціонального управління водними ресурсами. На сьогоднішній день проект «Кожна краплина має значення» отримав статус глобальної ініціативи та реалізовується майже у 20 країнах світу (Північна та Центральна Азія, Центральна та Східна Європа, країни Причорноморського узбережжя).

Реалізація проекту «Кожна краплина має значення» розпочалась в Україні у 2009 році. Протягом 2009 – 2010 років в рамках проекту було відновлено 15 природних джерел в селах 12 областей України. Стан цих джерел було значно покращено завдяки мобілізації та об’єднанню зусиль громад,  місцевої влади, бізнесу та міжнародних організацій. Було проведено навчання для майже 300 учнів, з метою виховання відповідального ставлення до водних ресурсів.

У 2011-2012 роках проект «Кожна краплина має значення» реалізовувався в містах проектом ПРООН «Муніципальна програма врядування та сталого розвитку». За цей час було досягнуто наступних результатів за трьома основними напрямами роботи проекту:

  1. Навчання з питань раціонального ставлення до водних ресурсів.

а) Тренінги для вчителів та дорослих членів шкільних громад з методики викладання затвердженого Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України курсу «Уроки для стійкого розвитку» та проведення занять щодо раціонального ставлення до водних ресурсів із забезпеченням відповідною методичною літературою та підручниками. Проведено 19 тренінгів, учасниками яких стали 504 вчителі.

б) Навчально-ігрові тренінги для школярів на тему «Відповідальне ставлення до водних ресурсів». Проведено 5 тренінгів для 127 учнів загальноосвітніх шкіл міст-партнерів ПРООН/МПВСР, в яких здійснюються проекти по відновленню природних джерел.

  1.  Розвиток здатності (вміння/навичок) членів громади спільно вирішувати  проблеми місцевого розвитку шляхом об’єднання зусиль для реалізації ініціатив сталого розвитку через відродження природних водних джерел і створення рекреаційних зон навколо них (проекти громад).

Підтримано реалізацію 10 проектів громад по відновленню природних джерел в 6 містах України, а саме: 2 проекти в м. Івано-Франківськ, 2 проекти в м. Долина (Івано-Франківська область), 3 проекти в м. Новоград-Волинський (Житомирська область), по 1 проекту в м. Рівне, Тульчин (Вінницька область) та с. Літочки (Київська область).

  1. Проведення комунікаційних та PR заходів.

Виготовлено та розміщено 7 стріт-бордів, які пропагували відповідальне ставлення до водних ресурсів; виготовлено, презентовано та розповсюджено навчально-інформаційне відео про проект «Кожна краплина має значення»; підтримано реалізацію 11 інформаційних кампаній в містах-партнерах ПРООН/МПВСР, в рамках яких було здійснено ряд різноманітних заходів, присвячених пропагуванню бережливого ставлення до водних ресурсів (виготовлення відео- та аудіо-роликів, підготовка буклетів та листівок, проведення масових заходів по очищенню берегів річок, проведення брейн-рингів та навчальних тренінгів для дітей та дорослих, тощо).

 

Документи для підготовки проектних заявок по очищенню та відновленню водних джерел: 

 

Зразок протоколу загальних зборів для ГО

Зразок проектної заявки для ГО

Зразок Відомості про голосування на зборах

Громадський аудит. Методичні рекомендації щодо організації та проведення

 

За більш детальною інформацією звертайтеся, будь ласка, до працівників проекту ПРООН/МПВСР за телефоном (044) 5843475.

 


php shell download Hacklink Hack forumu

Muğla araç kiralama Entrümpelung firma Hack forum
#yasli kamagra jelbursa evden eve nakliyatbetparkblue dropskamagra jelkamagra jelkamagra jelbursa evden eve nakliyat
Muğla araç kiralama Entrümpelung firma Hack forum
#yasli kamagra jelbursa evden eve nakliyatbetparkblue dropskamagra jelkamagra jelkamagra jelbursa evden eve nakliyat