В Івано-Франківську рішуче реформують житлово-комунальне господарство з використанням підходу ПРООН щодо залучення громадян

09.01.2013   16:32

8 січня, Івано-Франківськ:  В Івано-Франківську всі поточні та капітальні ремонти багатоквартирних житлових будинків здійснюються виключно на умовах співфінансування міської ради та мешканців. Така співпраця мешканців та міської влади стала можливою завдяки 9-річній співпраці міста з проектом ПРООН «Муніципальна програма врядування та сталого розвитку» (ПРООН/МПВСР), який пропагує залучення мешканців до покращення якості життя в містах України.

 

В рамках співпраці міста з проектом ПРООН/МПВСР в Івано-Франківську в 2004-2012 роках створено 106 органів самоорганізації населення (ОСН), 148 ОСББ та 63 благодійні організації. Цими об’єднаннями реалізовано більше 120 проектів, серед яких реконструкції підвальних розгалужень,  влаштування шатрових  дахів, ремонти м‘яких покрівель та сходових клітин, утеплення будинків та ін. Загальна вартість цих проектів складає більше 15 млн. грн.,  в тому числі  кошти місцевого бюджету – 10,1 млн. грн., внесок місцевої громади – 1,8 млн. грн., внесок ПРООН/МПВСР (за підтримки Швейцарської Конфедерації та Посольства Королівства Норвегія в Україні) – 3,3 млн. грн. Реалізація проектів громад дозволила покращити умови проживання більше 12 тис. мешканців та умови виховання і навчання більше 20 тис. дітей міста.

 

Важливим фактором успішного засвоєння підходу в місті є поступовість залучення громади -  від створення ініціативної групи в будинку, створення ОСББ, до Муніципального форуму сталого розвитку (МФСР), коли з кожного будинку направляється представник для обговорення загальноміських проблем. Таким чином реалізація невеликих проектів в будинках переросла в реалізацію загальноміських проектів.  В місті розроблено чітку систему відбору проектів, прозорий розподіл функцій та відповідальності та систему пріоритетів, в тому числі стратегічний план розвитку міста.  Пріоритети, визначені громадою, закріплюються в бюджеті розвитку міста.

Реалізація проектів  громад дозволила організаціям громад на практиці навчитися принципам демократичного врядування, а також відчути переваги співпраці з органами місцевої влади для вирішення проблем громади.

«З упевненістю можна сказати, що участь у цих проектах стала для громади міста справжнім проривом. Із кожним новим кроком у вирішенні власних проблем ми все більше переконуємося, що всі плани можна реалізувати. До того  ж громада вчиться жити так, щоб у кожній проблемі бачити  не лише її вирішення “тут і зараз”, але й приймати рішення з огляду на перспективу»,– каже  Богдан Білик, начальник управління економічного та інтеграційного розвитку виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, муніципальний координатор МПВСР/ПРООН.

 

 

Таким чином за участі громади місцевою владою були прийняті наступні Програми та Положення, які направлені на децентралізацію надання комунальних послуг, децентралізацію влади та вказують шляхи участі мешканців у місцевому самоврядуванні:

  1. Програма сприяння створенню та функціонуванню об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) на території міста Івано-Франківська.
  2. Міська цільова програма енергозбереження та енергоефективності міста Івано-Франківська на 2010-2013 роки.
  3. Програма охорони навколишнього природного середовища міста Івано-Франківська на період до 2015 року.
  4. Стратегічний план підвищення конкурентоспроможності та економічного розвитку міста Івано-Франківська на 2011-2015 роки.
  5. Щорічна Програма  економічного та соціального розвитку міста.
  6. Комплексна програма реформування та розвитку житлово-комунального господарства міста на 2010-2015 роки ”Реформи, порядок, розвиток”.
  7. Положення про дольову участь власників квартир (квартиронаймачів) у капітальному ремонті (реконструкції, модернізації) в багатоквартирних житлових будинках м. Івано-Франківська.
  8. Порядок надання будинковим головам і головам будинкових комітетів пільги на сплату послуг з утримання будинків, споруд та будинкових територій.

Перераховані міські цільові програми та положення сприяють інституційному розвитку ОСББ та органів самоорганізації населення, висвітлюють напрацювання екологічного стану міста, енергозбереження в бюджетній та комунальній сферах та розкривають шляхи їх вирішення при безпосередній участі громади міста.

Дані програми передбачають відповідне фінансування заходів з міського та державних бюджетів, коштів інвесторів, міжнародної технічної допомоги та співфінансування мешканців міста.

 

 

Сталість результатів проекту ПРООН/МПВСР підтверджують і результати участі місцевих громад у співфінансуванні проектів  в 2012р. Так, мешканці міста реалізували за 10 місяців 2012  року 126 проектів на суму більше 5,7 млн. грн., з яких співфінансування мешканців склало майже 1,8 млн.грн. (31%).

Відповідно до «Положення про дольову участь у поточному та капітальному ремонтах багатоквартирних житлових будинків м. Івано-Франківська», затвердженого рішенням сесії міської ради від 22.08.2011 р. №357-13, всі поточні та капітальні ремонти багатоквартирних житлових будинків м. Івано-Франківська здійснюються виключно на умовах співфінансування. Розмір дольової участі складає від 50% до 100% вартості для поточних ремонтів та  від 20% до 80% вартості робіт для капітальних ремонтів.

Рішенням Івано-Франківської міської ради «Про комплексну програму реформування та розвитку житлово-комунального господарства міста Івано-Франківська на 2011-2015 роки “Реформи, порядок, розвиток”» від 24.02.2011 р. № 74-VII передбачено передачу всіх будинків, що перебували на балансі комунальних ЖЕО на баланс Комунального підприємства «Єдиний розрахунковий центр».

Відповідно до рішення Івано-Франківської міської ради №212 від 02.06.2011р. комунальне підприємство «Єдиний розрахунковий центр» визначено виконавцем послуг з управління будинками, спорудами або групою будинків, з утримання будинків та прибудинкових територій та ремонту приміщень,будинків, споруд.   Відмова від послуг ЖЕКів – один із етапів виконання програми реформування житлово-комунальної галузі міста.

 

Інші  рішення Івано-Франківської міської ради у сфері реформування житлово-комунального господарства:

  1. Рішення Івано-Франківської міської ради від 27.12.2011 р. №842 "Про побудинкові тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій в м. Івано-Франківську";
  2. Рішення Івано-Франківської міської ради від 27.04.2012 р. №727-24 "Про Положення про порядок встановлення та експлуатації технічних елементів (пристроїв) на (в) багатоквартирних житлових будинках м. Івано-Франківська";
  3. Рішення Івано-Франківської міської ради від 29.12.2011 р. №549-18 "Про затвердження Положення про порядок передачі житлових будинків, що перебувають на балансі комунальних підприємств м. Івано-Франківська, в самоуправління власникам";
  4. Рішення Івано-Франківської міської ради від 08.12.2011 р. №509-17 "Про Порядок надання дозволів на відключення будинків, стояків будинків та окремих житлових приміщень від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання в м. Івано-Франківську";
  5. Рішення Івано-Франківської міської від 15.09.2011 р. №383-14 "Про структуру, періодичність та строки надання та основні умови надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій в м. Івано-Франківську";

Для отримання детальнішої інформації звертайтесь до Галини Смірнової, спеціаліста з моніторингу та зовнішніх зв'язків за тел.  (044) 584-34-75 або електронною поштою: galyna.smirnova at undp.org.ua


php shell download Hacklink Hack forumu

Muğla araç kiralama Entrümpelung firma Hack forum
#yasli kamagra jelkamagra jel