ПРООН підтримує взаємодію місцевої влади та громад та відзначає успішні результати партнерства у м. Новоград-Волинський

27.08.2008   09:46

 Новоград-Волинський, 23 серпня: За три роки після налагодження партнерства з Програмою розвитку ООН (ПРООН), 19 громад міста отримали підтримку в реалізації власних проектів щодо місцевого сталого розвитку на загальну суму 2,8 млн. грн., та близько 30000 людей отримали користь від громадських ініціатив, за словами Заступниці Постійного Представника ПРООН в Україні Йоанни Казани-Вишньовецької.  

Вона очолила делегацію ПРООН, яка прибула з офіційним візитом до Новограда-Волинського на церемонію відкриття Міжнародного свята літератури і мистецтва «Лесині джерела». Це літнє свято відзначається у місті щороку.

 

Програма розвитку ООН є глобальною мережею ООН в галузі розвитку, організацією яка виступає за позитивні зміни та надає країнам доступ до джерел знань, досвіду та ресурсів задля допомоги людям в усьому світі будувати краще життя. ПРООН також підтримує місцеві громади у налагодженні механізмів демократичного врядування на основі безпосередньої участі громадян у процесі прийняття рішень стосовно їх добробуту та умов проживання на відповідних територіях, розробляючи дієві інструменти підзвітності та посилюючи механізми реагування влади на потреби громадян.

У 22 містах України ця підтримка надається через «Муніципальну програму врядування та сталого розвитку»  (ПРООН/МПВСР), яка діє з квітня 2004 р.

 

Окрім цього, сьогодні сталий соціально-економічний розвиток активно підтримується в  чотирьох постраждалих від Чорнобильської аварії областях, Автономній Республіці Крим та всіх регіонах України.

 

Підхід місцевого розвитку, орієнтований на громаду, використовується в усіх заходах на місцях, які проводяться за підтримки ПРООН. Він виявився однаково ефективним у містах та селах, і особливо успішним для мобілізації громад з метою удосконалення місцевої житлово-комунальної інфраструктури, розв’язання проблем в освітній сфері, створення нових робочих місць та покращення якості надання соціальних послуг.

 

Новоград-Волинська міська рада є партнером ПРООН/МПВСР з червня 2005 року. З того часу, вона підтримала 19 громад у впровадженні проектів місцевого сталого розвитку на загальну суму 2,8 млн. грн., що принесли безпосередню вигоду близько 30 тисячам громадян міста та стали успішними результатами партнерства між місцевою владою, підприємцями та міжнародними донорами для громад в цьому мальовничому північно-західному регіоні України.

 

Виступаючи під час офіційної зустрічі в Новоград-Волинській міській раді, Йоанна Казана-Вишньовецька, Заступниця Постійного Представника ПРООН в Україні, сказала:

 

«Будучи батьківщиною відомої української поетеси Лесі Українки, місто Новоград-Волинський відоме не лише своєю  славетною історією та багатими культурними традиціями або сучасними досягненнями місцевих промислових підприємств. Але те, що робить місто особливим, це згуртованість місцевих громад в усвідомленні своєї відповідальності за якість власного життя і здатність використовувати колективну владу для самодопомоги.

 

З часу започаткування нашого партнерства в 2005 році в контексті ПРООН/МПВСР, в Новоград-Волинському широко застосовувався підхід місцевого розвитку за участі громад, який довів успішні результати партнерства між місцевою владою та міжнародними донорами для місцевих громад. Ми щиро вдячні за великі успіхи в партнерстві і сподіваємося  на поширення досвіду, отриманого в м. Новоград-Волинський, на користь органів місцевого самоврядування в усій Україні».

 

З 19 проектів громад, 9 було реалізовано громадами жителів (з питань енегроефективності, систем водопостачання та водовідведення, будівництва спортивних майданчиків), 8 стосувалися освітніх установ (ремонт даху, утеплення вікон, реконструкція приміщень).

 

Також, НГО «Жіноча рада» реалізувала проект щодо покращення громадського здоров’я через реконструкцію приміщення для діагностичного центру, який надає послуги жителям інших міст з усієї Житомирської області. НГО «Фонд соціального захисту інвалідів» створив  Реабілітаційний центр для молоді з функціональними обмеженнями, який є тепер взірцевим прикладом для багатьох міст.

 

Від імені ПРООН в Україні, пані Казана-Вишньовецька також висловила вдячність Новоград-Волинській міській раді та особисто міському голові Миколі Боровцю за успіх цього партнерства і неабиякий внесок у зміцнення процесів децентралізації та демократизації в Україні.

 

Микола Боровець також наголосив на важливості підтримки ПРООН для сприяння процесу розвитку в місті. За його словами, підтримка висококваліфікованих працівників Програми допомогла Новоград-Волинській міській раді систематично і професійно розпочати заходи зі втілення принципів сталого місцевого розвитку за активної участі громади на рівні міста.

 

«Реалізація продуманої, системної методології МПВСР стала запорукою  позитивних досягнень місцевих громад і постійного професійного зростання посадовців органів місцевого самоврядування для підтримки ініціатив громади. 

 

В результаті цієї роботи, ми виробили чітке бачення наших власних підходів до управління місцевим розвитком і усвідомили, що наше майбутнє в наших руках. Якби державні установи застосовували принципи, які пропагує ПРООН і механізми їх реалізації  у власній стратегії та щоденній діяльності, це було б великим благом для України», - зауважив він.

 

Окрім «Муніципальної програми врядування та сталого розвитку», підхід розвитку за участі громади також використовується в процесі реалізації таких проектів ПРООН як «Програма розвитку та інтеграції Криму», «Чорнобильська програма відродження та розвитку» та проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», що фінансується Європейським Союзом.

 

Цей підхід намагається поліпшити вміння та здатність місцевих громад та місцевого керівництва задля сприяння формування в них почуття само-уповноваження. Хоча кожна програма спрямована на задоволення окремих потреб міст або визначених територій, всі вони ґрунтуються на соціальній мобілізації як основному методі покращення місцевого розвитку.

 

Загалом, за період 2005-2007 рр., допомога була надана 620 громадам та було підтримано реалізацію 516 проектів місцевих громад.

 

Під час візиту, члени делегації ПРООН - Сергій Гриценко, Координатор зв'язків із громадськістю та роботи з медіа ПРООН,  Джейсинг Сах, Міжнародний менеджер проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», та Олена Урсу, виконуюча обов’язки менеджера МПВСР - взяли участь в офіційній зустрічі та прес-конференції з міським головою, відвідали містечко майстрів - виставку зразків народного мистецтва, де взяли участь у вишиванні 5-метрового рушника як символу згуртованості громади і приєдналися до урочистої ходи та офіційного відкриття Міжнародного свята літератури і мистецтва «Лесині джерела».
 


Для отримання більш детальної інформації звертайтесь, будь ласка, до Галини Гуленко, спеціаліста Програми з моніторингу та зовнішніх зв'язків, за те. +38 (044) 501 4203 або електронною поштою: galyna.gulenko@undp.org.ua.


php shell download Hacklink Hack forumu

Muğla araç kiralama Entrümpelung firma Hack forum
#yasli kamagra jelHack Forummaltcasinobenjabethttps://acrecharge.net/